Advert

istanbul escort

Toros Üniversitesi'nde İşkurKampüste etkinliği düzenledi

​Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde, Toros Üniversitesi, Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu, İş Kulübü işbirliği ile Toros Üniversitesi öğrencilerine İşkur kampüsteetkinliği Toros Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleşti.

Toros Üniversitesi'nde İşkurKampüste etkinliği düzenledi
Toros Üniversitesi'nde İşkurKampüste etkinliği düzenledi admin
Bu içerik 221 kez okundu.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Halil Bozkurt, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek ve çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı organizasyona ilgi dikkat çekti. Açılış Konuşmalarından sonra ilham verici konuşmalar kapsamında Epati Bilişim Yönetim kurulu başkanı Özkan Kırık öğrencilere tavsiyelerde bulunarak İletişim altyapısını iyi tanıyın, Network’ü bilmek şart, siber güvenlik için sürekli kendinizi geliştirin, yazılımcıda olsanız sistemci de olsanız kendinizi geliştirmelisiniz, düşünce tuzaklarına kapılmayın yani kendinize barikat olmayın, üniversite size düşünce mantığını verir ancak sizi direkt yazılım mühendisi olarak ya da sistem uzmanı, network uzmanı olarak mezun etmez, dedi. İlham verici konuşmalar kapsamında söz alan Turkcell kurumsal Bölge Müdürü Ali Erkan Şahin’de üniversitelilere tecrübelerini aktararak “önce kendinize güvenin” dedi. Öğrencilerin kişisel networküne dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Şahin, “yapılan bir araştırmaya göre iş bulan yüz kişiden 77 tanesi kendi kişisel network’ü ile iş buluyor, Değerlerinizden asla taviz vermeyin” şeklinde konuştu.

İş ve Meslek Danışmanı Beril Alyamaç’ınmoderatörlüğünde düzenlenen İş Dünyası Profesyonelleri Üniversitelilerle Buluşuyor Paneline Arkas Lojistik İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Birce Gökmen, Akyürek Makine Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Cüneyt Akdeniz, Mersin Medicalpark Genel Müdür Yardımcısı Uğur Mirza ve Noax

Otel Genel Müdürü Dilek Karaca katıldı “İş Hayatının Beklentileri, İŞKUR Hizmetleri, Cv ve Mülakat Teknikleri, öğrenim sırasında kariyer fırsatları, Lojistik ve İmalat Sektöründe örnek uygulamalar’ gibi konulara değinildi.

Organizasyon boyunca İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları üniversitelilere yönelik İŞKUR Hizmetlerini tanıtırken iş ve meslek danışmanlığı hizmeti ve İş Kulübü iş Koçları tarafından 2 gün boyunca Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu işbirliği ile mülakat canlandırmalarının da yapıldığı iş arama becerileri eğitimi verildi.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Halil Bozkurt, gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin yoğun ilgi göstermesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek iş arama sürecinde üniversitelilerimizin her zaman yanındayız, İl Müdürlüğümüz bünyesindeki iş kulübümüzde iş koçları tarafından 3 gün toplam 12 saat süren eğitimlerle özgeçmiş hazırlama, mülakat canlandırma gibi eğitimlerle iş arayanlara iş arama becerileri konusunda yetkinlik kazandırıldığını belirten Bozkurt, Kariyer günlerinin iş hayatına yönelik uygulamalar hakkında bilgi edinmek için öğrenciler için büyük fırsat olduğunu söyledi.  Etkinlikte İş ve Meslek Danışmanı Kubilay Baransel tarafından İş Kur

Kampüste sunumu yapıldı.(Haber Merkezi)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada