Advert

Oto galericilerin yetki belgesi almasında son bir ay

Mersin'de oto galericilerin yetki belgesi almaları için uzatılan ek sürede son bir aya girildi. 31 Aralık 2019 tarihine kadar uygun adreslere taşınmayarak 2.el motorlu araç alım satımı için şart olan yeki belgesi almayan oto galericiler yılbaşından sonra noterlerde işlem yapamayacak. Mersin Oto Galericiler Sitesi Başkanı Gürkan Göçer, düzenleme ile artık kaldırımda otomobil satışının artık mümkün olmayacağını kaydetti.

Oto galericilerin yetki belgesi almasında son bir ay
Oto galericilerin yetki belgesi almasında son bir ay admin
Bu içerik 439 kez okundu.

 Mersin'de  Oto galericilerin yetki belgesi almaları için uzatılan ek sürede son bir aya girildi. 31 Aralık 2019 tarihine kadar uygun adreslere taşınmayarak 2.el motorlu araç alım satımı için şart olan yetki belgesi almayan oto galericiler yılbaşından sonra noterlerde işlem yapamayacak.

MERSİN OTO GALERİCLER SİTESİNDE SORUN YOK

 Kaldırımda otomobil satışının yasal düzenlemeler ile artık mümkün olmadığını açıklayan Mersin Oto  Galericiler Sitesi Başkanı Gürkan Göçer, otomobil satıcılarına galericiler sitesine gelme çağrısı yaptı. Göçer, "Mersin Oto Galericiler Sitesi yapılırken 50 yıl Mersin'in ihtiyacını görecek şekilde planlandı. Tüm Mersin galericilerine yetecek kadar yerimiz var. Ayrıca rezerv arsamız da mevcut. 2. etap ile ilgili tüm plan ve projelerde hazır. Yılbaşında bir sıkıntı yaşanmasın tüm esnafları siteye davet ediyorum. Sitede her ay düzenli olarak Mesleki Yeterlilik Sınavları yapıyoruz. Sınavlarda başarılı olan esnaflarımız aynı gün de yetki belgelerini  alabiliyor" dedi

YETKİ BELGESİ OLMAYAN NOTERDEN GERİ DÖNECEK....

İkinci el satacak kişilerin yetki belgesi alması gerektiğini söyleyen Göçer, “Bu belgenin geçerlilik süresi beş sene olacak. Satış yapacakların Esnaf ve Sanatkârlar Odasına, Ticaret ve Sanayi Odasına veya Ticaret ve Sanayi Odalarının ayrı kurulduğu yerlerde ticaret odasına kayıtlı olması gerekecek. En az lise mezuniyetinin arandığı konuda, ikinci el satış yapacak kişinin iflas etmemiş veya iflas etmiş olsa bile itibarını yeniden kazanmış olması gerekiyor. Bunun yanında kişilerin kasten işlenen bir suçtan dolayı affa uğramış olsalar dahi devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya ve devlet sırlarına karşı suçlar ile casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, terörizmin finansmanı, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından hüküm giymemiş ya da ticaret ve sanat icrasından hükmen yasaklanmamış olması şartı var" ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti