Mantar yetiştiriciliği için işbirliği protokolü

Mezitli Kent Konseyi ve Cukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER) arasında Mantar Yetiştiriciliği Kursu İşbirliği Protokolü" imzalandı. Protokolle Mezitli Kent Konseyi ile ÇUGİDER mantar üretimi için kurs verecek. Kurs için kursiyerlerden herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

 Mantar yetiştiriciliği için işbirliği protokolü
 Mantar yetiştiriciliği için işbirliği protokolü admin
Bu içerik 738 kez okundu.

  Selma Kılıç

Mezitli Kent Konseyi ve Cukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER) arasında Mantar Yetiştiriciliği Kursu İşbirliği Protokolü" imzalandı. Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, "Son yıllarda en kazançlı iş kollarından biri haline gelen mantar yetiştiriciliğinin sanıldığı kadar zor olmadığınını belirterek sadece nasıl yapıldığını öğrenmek için eğitime ihtiyaç olduğunu belirtti. Gelbul, bu nedenle bileşenlerle işbirliği içinde çalışmaya özen gösterdiklerini belirtti.

ÇUGİDER Başkanı Süleyman Aktaş ise iş dünyası olarak özellikle gençler ve kadınlar için  istihdam oluşturmaya ve ekonomilerine katkı sunacak projeler üretmeye çalıştıklarını belirtti. Bu nedenle kamu kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde birlikte hareket ederek çalışmanın kendilerine güç katacağını ifade eden Aktaş, "Kurslara herhangi bir ücret ödemeden katılım yapılacak.İlk modülde ağırlıklı kadın kitlesi seçmeye özen gösterdik" diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı. Gelen talep doğrultusunda eğitim modülünün ikincisinin yapılması hedefleniyor.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti