Advert

İş-Kur, Tarsus Üniversitesi’nde kariyer günleri düzenledi

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde, Tarsus Üniversitesi, Tarsus Ticaret ve Sanayi odası ve Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu işbirliği ile Tarsus Üniversitesi öğrencilerine 25.11.2019 tarihinde “Kariyer Günü” etkinliği Tarsus Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleşti.

İş-Kur, Tarsus Üniversitesi’nde kariyer günleri düzenledi
İş-Kur, Tarsus Üniversitesi’nde kariyer günleri düzenledi admin
Bu içerik 642 kez okundu.

 Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, Tarsus Hizmet Merkezi Kürşad Dal, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın,  Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Ukav, ve çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı organizasyona ilgi dikkat çekti. Açılış Konuşmalarından sonra sektör temsilcilerinin katıldığı panele geçildi.

İş ve Meslek Danışmanı Nükhet Çelik moderatörlüğünde düzenlenen panele Güney Süt İnsan Kaynakları Müdürü şükrü Tokgöz, Bilge koleji Halkla ilişkiler Müdürü Özgül Özçelikçi, CEVA Lojistik İnsan Kaynakları Bölge Yöneticisi Hakan Apaydın ve Hayat Kimya İnsan Kaynakları Uzmanı Ali Özkan KUTLU katıldı. İş Dünyası Profesyonelleri Üniversitelilerle Buluşuyor Panelinde “İş Hayatının Beklentileri, İŞKUR Hizmetleri, Cv ve Mülakat Teknikleri, okurken kariyer fırsatları, Lojistik ve İmalat Sektöründe örnek uygulamalar’ gibi konulara değinildi.

Organizasyon boyunca İŞKUR iş ve meslek danışmanları üniversitelilere yönelik İŞKUR Hizmetlerini tanıtırken iş ve meslek danışmanlığı hizmeti de verdi.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Tarsus Hizmet Merkezi Şube Müdürü Kürşat Dal, gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin yoğun ilgi göstermesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek Kariyer günlerinin iş hayatına yönelik uygulamalar hakkında bilgi edinmek için öğrenciler için büyük fırsat olduğunu söyledi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti