Türkiye Kooperatifler Fuarı 5-8 Aralık'ta yapılacak

Birlikte üretim, birlikte büyüme sloganıyla kooperatifçiliğin geliştirilmesi, kooperatif ürünlerinin tanıtımı ve bu alanda bir farkındalık oluşturmak amacıyla 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında Türkiye Kooperatifler Fuarı'nın üçüncüsü Ankara Ticaret Odası Congresium Fuar Merkezinde düzenlenecek.

Türkiye Kooperatifler Fuarı 5-8 Aralık'ta yapılacak
Türkiye Kooperatifler Fuarı 5-8 Aralık'ta yapılacak admin
Bu içerik 494 kez okundu.

  Mersin  Ticaret İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kooperatiflerin Küresel Ekonomiye Etkisi" temalı Fuara, 160'dan fazla kooperatifinde katılacağı, yabancı ülkelerden alım heyetleri, yabancı kooperatif temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler, E-ticaret temsilcileri, market temsilcileri, banka temsilcileri, uluslararası kurum ve kuruluşlar, üniversiteler ve kaybolmaya yüz tutmuş meslek temsilcileri katılacak. Fuarda paneller, eğitimler, ikili görüşmeler, çocuk etkinlikleri, kaybolmaya yüz tutmuş meslek etkinlikleri, resim yarışma ödül töreni düzenlenecek. Kooperatiflerin ticaret yapma kapasitelerinin artırılması, E-Ticaret ağına dahil edilmesi veya paylarının artırılması, İhracat ağına dahil olarak milli üretimin dünyaya yayılması. Vatandaşın milli kaynaklarla Üretim zincirine dahil edilmesi, Etkili yönetim için bilgi edinmesi, vatandaş ve sektör üzerinde olumlu yönde algı oluşturulması hedeflenmektedir" denildi.

6 Aralık'ta başlayacak fuara Mersin  genelinde kooperatifçilik alanında yatırım yapmak, bilgi almak ve kooperatif kurmak isteyen tüm vatandaşlar davet edilirken, vatandaşların fuarı ücretsiz ziyaret edebileceği ve 7 milyona yakın ortağı bulunan kooperatifleri yakından tanıyıp ürünlerini satın alabileceği ifade edildi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Gönüllü Katılım Toplantısı” gerçekleştirildi
Atayurt, ihracatın merkezi olacak
Atayurt, ihracatın merkezi olacak