Advert

istanbul escort

"Metro'da 2020 yılında ilk kazmayı vuracağız"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, FOX TV ekranlarında yayınlanan İsmail Küçükkaya ile “Çalar Saat” programının canlı yayın konuğu olarak yaptığı ve yapacağı projeler hakkında bilgi verdi.

admin
Bu içerik 332 kez okundu.

  Metro projesinde ilk kazmayı 2020 yılında vuracaklarını ifade eden Seçer, son günlerin tartışılan konusu logo ile ilgili olarak ise "Kenti, kentin özelliklerini yansıtan bir logo üzerinde değerlendirmelerimiz oldu. Daha resmiyet kazanmadı, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, FOX TV ekranlarında yayınlanan İsmail Küçükkaya ile “Çalar Saat” programının canlı yayın konuğu oldu.Başkan Seçer, programda Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri ve geçirmeyi planladıkları hizmetleri anlattı.

Mersin için önemli bir yatırım projesi olan Metro Projesi hakkında bilgi veren Seçer, "Benim bir Metro yatırımım olacak. Önemli bir yatırım. 3 etap düşünüyoruz. 28.6 kilometre, bunun 7 buçuk kilometresi zemin üstü Metro, 13.4 kilometresi yeraltı raylı sistemi ve 7.7 kilometresi de tramvay. Mersin Doğu’dan Batı’ya bir sahil şeridi düşünün. 13.4 kilometre o şekilde yer altından gelecek ve daha sonra yer üstünden 7 buçuk kilometre Şehir Hastanesi’ne doğru yüzeyden gidecek. Burada da ilk kez bu kadar detaylı açıklıyorum. Yine Üniversite Hastanemize ve Üniversitemize bir tramvay hattı planlıyoruz. 2020 yılında kazmayı vuracağız. Burada farklı bir yöntemle bu işi yapmak istiyoruz. Kredi arayışlarımız yurtdışından. Krediyi de oradan bulalım, inşaatı da o firma yapsın, finansman ve işin yapımını bir yere vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

"RESMİ BİR LOGO HALİNE GELMEDİ"

Yeni logo hakkında da değerlendirmeler yapan Seçer, “Bir çalışmamız var. Ancak resmi bir logo haline gelmedi. Tabii bunu kamuoyunda tartışıyoruz, dünyadaki gelişmiş kentlere, metropollere bakın. Farklı bir konsepte artık logolar var. Bizim logolar onlara göre çok daha demode olmuş diyebiliriz. Kenti, kentin özelliklerini yansıtan bir logo üzerinde değerlendirmelerimiz oldu. Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” açıklamasında bulundu.(Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de uyuşturucu operasyonu
Mersin'de uyuşturucu operasyonu
Tarsus İdman Yurdu'nda yeni yönetim görev bölümü yaptı
Tarsus İdman Yurdu'nda yeni yönetim görev bölümü yaptı