Advert

İşkur ile MESİAD işbirliği yapacak

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) işbirliği yapacak. İŞKUR ve MESİAD tarafından yapılacak işbirliği ile İŞKUR hizmetlerinin duyurulması, kapasite geliştirici eğitimler, MESİAD üyesi firmaların mevzuatlara tam uyum sağlaması, İş arayanlara yönelik etkinlikler, Mesleki Eğitimler, İstihdam fuarı, kariyer günleri, Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu etkinlikleri, sosyal sorumluluk projeleri konularında işbirliği yapılması hedefleniyor.

İşkur ile MESİAD işbirliği yapacak
İşkur ile MESİAD işbirliği yapacak  admin
Bu içerik 393 kez okundu.

 Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) işbirliği yapacak. Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği toplantı salonunda gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, Mersin İŞKUR İl Müdür Vekili Halil Bozkurt, MESİAD Başkanı Hasan Engin, ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yapılabilecek işbirlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu Müdür Vekili Halil Bozkurt, "Son dönemlerde herkesin bildiği üzere İŞKUR İl Müdürlükleri iş gücü piyasasının bütün aktörlerinin ihtiyaçlarına uygun hizmet vermek amacıyla birçok istihdam hizmetlerini güncellemiştir. İş ve meslek danışmanlığı yapılanmasıyla, her iş arayana ve her işverene bir danışman atanmıştır. Hizmetlerin sadece işverenlere, iş arayanlara yönelik değil insan kaynakları alanında çalışanlara, üniversitede okuyan hatta örgün eğitim sisteminde okuyan öğrencilere kadar hizmet verilmesi şeklinde genişlediğine şahit oluyoruz" dedi.

MESİAD Başkanı Hasan Engin ise yapılacak işbirliğinin üyelerinin eleman bulamama sorununu ve teşvikleri yakından takip etmeleri açısından önemli olduğunu belirterek

"İŞKUR Mersin İl Müdürlüğü ile derneğimiz arasında gerçekleştirilecek işbirlikleri üyelerimizi bilinçlendirme noktasında büyük önem taşıyor. İŞKUR'un istihdama yönelik sağladığı birçok teşvik paketleri var ve bu teşviklerden tüm işverenlerin haberdar olması gerekiyor. Yapacağımız işbirliklerinin hem işveren üyelerimize, hem de işsiz vatandaşlarımıza etkisi büyük olacaktır" dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor