Advert

Deniz Ulaş Atlı'nın Refleks sergisi ilgi gördü

Mersin’de öğretmenlik yapan Deniz Ulaş Atlı, “Refleks” adlı solo sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıktı. Ortodoks Kilisesi yan sokağındaki Atölye Art'ta açılan serginin açılışına Büyükşehir Belediyesi Strateji ve Daire Başkanı Bedrettin Güneş de katıldı. Sergi 6 Aralık'a kadar gezilebilecek.

Deniz Ulaş Atlı'nın Refleks sergisi ilgi gördü
Deniz Ulaş Atlı'nın Refleks sergisi ilgi gördü  admin
Bu içerik 712 kez okundu.

 Selma KILIÇ

Mersin’de öğretmenlik yapan Deniz Ulaş Atlı, “Refleks” adlı solo sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıktı. Atölye Art'ta açılan serginin açılışına Büyükşehir Belediyesi Strateji ve Daire Başkanı Bedrettin Güneş de katıldı.

Sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Deniz Ulaş Atlı, çalışmalarında salt bilinçaltını serbest bırakarak dışavurumsal bir aktarım gerçekleştirme amacında olduğunu belirtti.

Yaptığı işleri anlık bir duygunun etkisiyle ortaya çıkan aksiyon resmi olarak nitelendiren Atlı, "Önceki resimlerime bakarsak Camus, Sartre gibi filozofların varoluşsal savlarından yola çıkarak psikolojik tabanlı portre ve mekan soyutlamalarının ortaya çıktığını söyleyebiliriz" dedi.

Çalışmalarını karakterin, içindeki ötekiyle ve istenmeyenle yüzleşmesi olarak değerlendiren Atlı, "Daha sonraki süreçte daha çok biçimden yardım alarak duygunun ve enerjinin ön plana çıktığı işler yapmaya başladım.

 

Yaptığım son işler performatif kaygılarla biçimlendi. Çeşitli materyallerle performansı önemsedim. Çıkan işler performansın bir sonucu olmayı amaçlıyor. Daha çok enerjiyi ön planda tutarak Pollock, de Knoning gibi sanatçiların amaçlarını daha farklı bir şekilde plastize ettim" şeklinde konuştu. Sergi 6 Aralık 2019’a kadar gezilebilecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti