Advert

istanbul escort

‘Doğa bizi çağırıyor’ etkinliğine Mersinlilerden yoğun ilgi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile ve Çocuk Dairesi Başkanlığı tarafından “Doğa Bizi Çağırıyor” sloganıyla düzenlenen etkinliğin ilki, Fındıkpınarı ile Zeybekler Mahallesi arasında gerçekleştirildi. Mersinliler tarafından büyük ilgi gösterilen doğa yürüyüşü etkinliğine, genç, yaşlı, çocuk, her yaştan insan katıldı.

 ‘Doğa bizi çağırıyor’ etkinliğine Mersinlilerden yoğun ilgi
 ‘Doğa bizi çağırıyor’ etkinliğine Mersinlilerden yoğun ilgi  admin
Bu içerik 455 kez okundu.

  Yürüyüş kapsamında 6.5 kilometre yol yürüyen katılımcılar, anlamlı bir çevre etkinliğine de imza attı. Varış noktaları olan mesire alanında bulunan çöpleri toplayan doğaseverler, hem çevreyi temizledi, hem doğanın tadını çıkardı. Yürüyüş bitiminde Zeybekler Mahallesi’nde yaşayan üretici kadınlar, hem yöresel ürünlerinin satışını yaptı, hem de yürüyüşe gelenlerle kültür alışverişinde bulundu.

DOĞASEVERLER ‘TEMİZ BİR DOĞA’ DEDİ, HEM YÜRÜYÜŞ YAPTI HEM ÇÖPLERİ TOPLADI

Fındıkpınarı’nda yapılan kahvaltının ardından, Zeybekler Mahallesi’ne doğru yapılan yürüyüşte kadınlar ve çocuklar Mersin’in doğal güzelliklerinin tadını çıkarırken, anlamlı bir çevre etkinliğine de imza attı. Katılımcılar hem farkındalık yaratmak hem de kendinden sonra gelecekler için temiz bir doğa bırakmak adına mesire alanında bulunan çöpleri topladı.

MAHALLELİ KADINLARIN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLANDI

6.5 kilometrelik yürüyüşün ardından doğaseverler Zeybekler Mahallesi’nde, sonbahar yapraklarının arasında mahalleli kadınların yaptığı lezzetli sıkmaların tadını çıkardı. Doğanın içinde meydana gelen samimi ortamda hem Zeybekler Mahallesi’nin üretici kadınlarının ekonomisine katkıda bulunuldu hem de kültür alışverişi gerçekleşti.

Geziden çok memnun kaldığını ifade eden emekli Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kerime Pişirgen, “Doğa yürüyüşünden her zaman memnun kalıyoruz ama bazı eksiklikleri görünce üzülüyorum. Çevre duyarlılığı konusunda eğitimci olarak izmaritlerin, çöplerin çevreye atılmasından çok rahatsız oluyorum. Vahap Başkanımız’dan çok memnunuz. Sahildeki her yer temizlenmiş. Gezi insanın hem ufkunu açıyor hem de her zaman insana rahatlık veriyor. Bu seferki çok hoşuma gitti, Kadın Aile ve Çocuk Dairesi sosyal medya hesabını her zaman takip ediyorum. Diğer gezileri de burada olduğum sürece takip edeceğim, katılacağım” dedi.

“BİZİ BÖYLE BİR ETKİNLİKLE BULUŞTURDUĞU İÇİN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Kadınları böyle bir etkinlikte buluşturan Başkan Seçer’e teşekkürünü ileten 25 yaşındaki çevre mühendisi Yağmur Üzgeç, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile ve Çocuk Dairesi instagram sayfasında bu etkinliği gördüm. Çalışmadığım için ben de katılayım dedim. Başkanımıza teşekkür ediyoruz kadınları böyle bir etkinlikte buluşturduğu için ve ayrıca çevre mühendisi olduğum için arkadaşların çevreye duyarlı olduklarını görünce çok mutlu oldum. Bir sonraki gelecek olan arkadaşlara daha güzel bir doğa bırakmak için doğa yürüyüşümüz esnasında etraftaki çöpleri de topladık. Etkinlikten çok mutluyum, yürüyüşümüzü yaptık şimdi mahalleli kadınların el emekleri sıkmalarını yiyeceğiz.  Bir sonraki etkinlikte inşallah birlikte oluruz” diye konuştu.

“ÇOK GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR FAALİYET”

Yapılan etkinliği ekoturizm olarak nitelendiren Muzaffer Ayar ise, “Uzun yıllar doğa yürüyüşleri yaptım. Etkinliği sosyal medya hesabından gördüm. Çok güzel düşünülmüş bir faaliyet.  Özellikle burada Belediye Başkanımız Vahap Bey’e teşekkür ediyorum. Hem doğa yürüyüşü hem ekoturizim ile köylerdeki insanlara biraz ekonomik olarak katkı sağlamak, aynı zamanda sosyalleşmek çok önemli. Daha çok etkinlik istiyoruz. Uzun parkurlar, daha uzun soluklu yürüyüşler olabilir. Katılımcıların profiline göre kategorize edilebilir. Yürüyüşlerin sonunda yine bu şekilde köylü ekonomisine katkıda bulunulacak etkinlikler düzenlenebilir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

DOĞAYLA KUCAKLAŞAN MERSİNLİLER ETKİNLİKLERİN DEVAMINI İSTİYOR

Doğa yürüyüşünün kendisine çok iyi geldiğini söyleyen Hatice Bedir, “Böyle bir gezi düzenlendiği için Başkanımız’a çok teşekkür ederiz. Temiz havaya hasrettik ne yazık ki. Çöpleri toplamak olsun, doğada gezmek olsun her şey çok güzeldi. Tekrarını bekliyoruz tabii ki. Yeni arkadaşlıklar kurduk” ifadelerine yer verdi.

“ŞEHRİN STRESİNDEN UZAKLAŞIP GELMEK ÇOK GÜZEL OLDU”

Şehrin stresinden uzaklaştığını söyleyen Damla Yılmaz, Başkan Seçer’e teşekkür ederek, şunları söyledi:

“20 yaşındayım, Mersinli’yim. Doğa yürüyüşünü belediyenin sayfasında gördüm. Güzel sonbahar renkleri arasında, eşsiz bir Mersin manzarasında yürüdük. Çok güzeldi, havası mükemmeldi. Şehrin stresinden uzaklaşıp gelmek çok güzel oldu. Etkinlikleri takip ediyoruz, sürekli katılmaya çalışıyoruz, boş zamanlarımızı değerlendiriyoruz. Çöpleri topladık, farkındalık yarattık. Doğayı çok tahrip ediyorlar. Üzücü bir şey, biz burada yaşlı, çocuk, genç bir aradayız. Böyle bir farkındalığın yaratılması mutluluk verici. Başkanımı çok seviyorum çünkü gerçekten genç, çocuk, yaşlı, erkek, kadın fark etmeksizin herkese her kesime ulaşmaya çalışıyor. Teşekkür ederiz.” (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de uyuşturucu operasyonu
Mersin'de uyuşturucu operasyonu
Tarsus İdman Yurdu'nda yeni yönetim görev bölümü yaptı
Tarsus İdman Yurdu'nda yeni yönetim görev bölümü yaptı