Advert

Havaalanı inşaatındaki intihar girişimi meclis gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatında önceki gün yaşanan intihar girişimi olayını meclis gündemine taşıdı. Havalimanı inşaatında çalışan bir işçinin, aylardır maaş alamaması nedeniyle 50 metre yüksekliğindeki vincin üzerine çıkarak yaşamına son vermek istediğini belirten Başarır önergesinde,“İktidarın gündemi ile halkın gündeminin örtüşmemektedir” ifadesine yer verdi.

Havaalanı inşaatındaki intihar girişimi meclis gündeminde
Havaalanı inşaatındaki intihar girişimi meclis gündeminde  admin
Bu içerik 277 kez okundu.

 CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatında önceki gün yaşanan intihar girişimi olayını meclis gündemine taşıdı. Havalimanı inşaatında çalışan bir işçinin, aylardır maaş alamaması nedeniyle 50 metre yüksekliğindeki vincin üzerine çıkarak yaşamına son vermek istediğini belirten CHP’li Başarır önergesinde,“İktidarın gündemi ile halkın gündeminin örtüşmemektedir” ifadesine yer verdi. CHP’li Başarır, Cumhurbaşkanı Fuat Oktay’ın yazılı olarak yanıtlamasını istediği önergesinde; Yaşadıkları ekonomik sıkıntılar nedeniyle, ailece intihar edenlerin acı haberleriyle sarsıldığımız günlerden geçmekteyiz. 

Yapımı adeta yılan hikayesine dönen Çukurova Bölgesel Havalimanı’ndaki işçilerimiz, 3 aydır maaş alamadıkları ve dolayısıyla evlerine ekmek götüremedikleri için haklı olarak eylem yapmaktadırlar. 25.11.2019 Pazartesi günü havalimanı inşaatında çalışan bir kişi, aylardır maaş alamamasından kaynaklı geçim sıkıntısı nedeniyle 50 metre yüksekliğindeki vincin üzerine çıkarak intihar girişiminde bulunmuştur. Ne yazık ki mevcut iktidarın gündemi ile halkın gündemi örtüşmemektedir” ifadelerine yer vererek şu soruların yanıtlanmasını istedi.

HÜKÜMET OLARAK BU OLAYDA SORUMLU OLDUĞUNUZUN FARKINDAMISINIZ?

Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatında çalışan ve 3 aydır maaş alamadığı nedeniyle hayatını idame ettiremeyen işçimizin intihar girişiminde bulunmasındaki sorumlular kimlerdir?  Yaşanan bu tatsız olayda, Hükümet olarak da sorumlu olduğunuzun farkında mısınız? Geçim sıkıntısı nedeniyle gerçekleşen acı intihar olaylarının bir daha yaşanmaması için vatandaşlarımızın ekonomik sıkıntılarını gidermek adına herhangi bir çalışmanız var mıdır? Varsa bu çalışmalar nelerdir ve ne zaman hayata geçirmeyi düşünüyorsunuz? Havalimanı inşaatı ihalesini alan yüklenici firmaya, çalışan işçilere aylardır maaş ödememesi nedeniyle herhangi bir yaptırımda bulunulacak mıdır? Bulunulacaksa bu yaptırımlar nelerdir? (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor