Advert

AK Partili kadınlar, kadına şiddete 'dur' dedi

AK Parti Mersin Kadın Kolları üyeleri, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü' nedeniyle Cumhuriyet Alanı'nda düzenledikleri etkinlikle kadına şiddete 'dur' dedi.AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan'ın da katıldığı etkinlikte, turuncu renkte pankart ve dövizler taşıyan kadınlar, kadına karşı şiddete dikkat çekti.

AK Partili kadınlar, kadına şiddete 'dur' dedi
AK Partili kadınlar, kadına şiddete 'dur' dedi admin
Bu içerik 444 kez okundu.

  Selma Kılıç

AK Parti Mersin Kadın Kolları üyeleri, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü' nedeniyle Cumhuriyet Alanı'nda bir etkinlik düzenledi.

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan'ın da katıldığı etkinlikte, turuncu renkte pankart ve dövizler taşıyan kadınlar, kadına karşı şiddete 'dur' dedi.

AK Parti Mersin Kadın Kolları Başkanı Aysel Mavioğlu Öner, burada yaptığı açıklamada, 17 yılı aşkın iktidarları döneminde derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştıklarını söyledi.

 Hükümetlerinin yıllardır sürdürdüğü kapsamlı mücadeleler ile kadına ve aslında insana yakışır hak ve adaletin tesisinde büyük kazanımlar elde edildiğini ifade eden Öner, "Bu dönem içinde, gerek partimiz gerekse kurulan tüm hükümetlerimiz ve özellikle de kadından sorumlu bakanlarımızın tavizsiz mücadeleleri ve saygın çabaları apaçık ortadadır" dedi.

Bugüne kadar kadınların yaşadığı sorunlarla ilgili yapılmış yasal düzenlemelerle kadınların ekonomi, siyaset, bilim ve eğitimde güçlendirilmesine önemli katkılar sağlandığını anlatan Öner şöyle devam etti: "Hal böyle iken her kadın konusu gündeme geldiğinde veya acı bir hadise yaşandığında devletimizle dayanışma yerine bir takım çevrelerin, bu meseleyi istismar etmeleri, kendi çirkin siyasetlerine malzeme yapmaları da bir başka hakikattir. Dolayısıyla biz bugün öncelikle herkesi genel geçer açıklamalar yapmak yerine samimiyete davet ediyoruz. Yaşanan acıların, ilkelliklerin, cehaletin yurdumuzda ve dünyanın her yerinde son bulması için kadınlar ve erkekler olarak, hep birlikte gerçek anlamda bir dayanışmaya davet ediyoruz."

"Şiddetin dini, inancı, kültürü veya milliyeti olmaz" diyen Öner, "Katliam her yerde katliamdır, kimse savunamaz ve sonuna kadar da katiller ile mücadele şarttır. 'Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allah’ı vardır' sözüne uygun olarak biz AK Parti'li kadınlar, yeryüzünde Allah’ın verdiği canları korumak için her türlü mücadelede yer alacağımızı yineliyoruz, samimi olan her dayanışma çabasına da varış diyoruz. Ak kadınlar olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Yenişehir’de işyerleri denetleniyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor
Aratos Dergisi yoluna kitaplar yayınlayarak devam ediyor