Advert

istanbul escort

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Mersin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Mersin Cumhuriyet Meydanı’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Kültür Merkezi’nde devam etti. Buradaki törende konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su, öğretmenlerin insanların hayatında önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek, "Öğretmenler her insanın hayatında mutlaka izi olan karakterine etki etmiş insandır. Herkesin hayatında önemli yeri vardır. O yüzden öğretmenlerimiz yeri gelmiş annemiz olmuştur, yeri gelmiştir babamız olmuştur. Bilge insan olarak hayatımızı hep etkilemiştir" dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı admin
Bu içerik 397 kez okundu.

 Selma Kılıç

Mersin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk sunmasıyla başlayan tören, Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesaj okundu.

Programa Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan protokol mensupları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Aday öğretmenler adına Toroslar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Rahime Kılıç, emekliye ayrılan öğretmenler adına ise il Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişlerinden Hülya Göktay bir konuşma yaptı.

KOCA: GENÇLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAMA MESLEĞİDİR

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise konuşmasında öğretmenliğin yalnızca meslek değil bir yaşam biçimi olduğuna dikkat çekerek "Bizler beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz" dedi. Öğretmenin sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan olmadığını ifade eden Koca, "Öğretmen öğrettiğinden ziyade yetiştiren, eğiten, terbiye eden öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik bilgi tecrübe ve irfanla çocuklarımızı gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenle eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları istikbalimizin de mimarlarıdır. Öğretmenlere hak ettikleri değeri vermeyen onların fedakarlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği de yoktur. Mersin öğretmenleri ile birlikte büyük bir aile olmayı başarmıştır" şeklinde konuştu.

VALİ SU: ÖĞRETMENLER ROL MODEL İNSAN OLMUŞTUR

Mersin Valisi Ali İhsan Su ise konuşmasında öğretmenlerle ilgili yaşanmış hikayeleri anlattı.

Öğretmenlerin her insanın hayatında mutlaka izi olan karakterine etki etmiş insanlar olduğunu anlatan Vali Su, "Öğretmenlerin herkesin hayatında önemli yeri vardır. O yüzden öğretmenlerimiz yeri gelmiş annemiz olmuştur, yeri gelmiştir babamız olmuştur. Yeri gelmiştir kardeşimiz olmuştur. Ağabeyimiz olmuştur. Örnek aldığımız rol model insan olmuştur. Bilge insan olmuştur. Hayatımızı hep etkilemiştir" dedi. 

Vali Ali İhsan Su'nun konuşmasının ardında 2019 yılında emekliye ayrılan öğretmenlere hizmet şeref belgelerini verdi.

Daha sonra sahneye Ankara'da düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası Finalinde Türkiye 2. si olan Akdeniz Kadın Öğretmenler Basketbol Takımı kupaları ve madalyaları ile birlikte sahneye davet edildi. 

Resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesinin ardından mesleğe yeni katılan öğretmenler öğretmenlik yemini etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada