Advert

istanbul escort

Uluslararası Mersin Satranç Turnuvası sona erdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle düzenlediği 4. Uluslararası Mersin Satranç Turnuvası sona erdi.

Uluslararası Mersin Satranç Turnuvası sona erdi
Uluslararası Mersin Satranç Turnuvası sona erdi admin
Bu içerik 169 kez okundu.

 Turnuvada A kategorisinde birinciliği Özbekistanlı sporcu NodirbekAbdusattorov elde ederek 7 bin liralık para ödülünün sahibi oldu. Aynı kategoride ikinci olan Azerbaycanlı Misraddinİskandarov 6 bin lira, üçüncü olan Rus NikitaPetrov ise 5 bin lira para ödülü aldı. Bu kategoride Türk sporculardan Mustafa Yılmaz beşinci, Atakan Mert Biçer ise onuncu oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ve 16 ülkeden 320 sporcunun katılımıyla 1 hafta süren 4. Uluslararası Mersin Satranç Turnuvası sona erdi.

Turnuvada A kategorisinde birinciliği Özbekistanlı sporcu NodirbekAbdusattorov elde etti ve 7 bin liralık para ödülünün sahibi oldu. Aynı kategoride ikinci olan Azerbaycanlı Misraddinİskandarov 6 bin lira, üçüncü olan Rus NikitaPetrov 5 bin lira para ödülü aldı. Bu kategoride Türk sporculardan Mustafa Yılmaz beşinci, Atakan Mert Biçer onuncu oldu.

Turnuvanın B kategorisinde birinciliği İranlı MohorramAhmadian elde etti ve 2 bin liralık para ödülünün sahibi oldu. Bu kategoride Yağız Kaan Erdoğmuş ikinci olarak 1500 lira, Vedat Çam üçüncü olarak 1000 lira para ödülü kazandı.

Turnuvanın kapanış toplantısı ve ödül töreni Mersin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Gülcan Kış, Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Tok, Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ahmet Tarakçı, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Bedrettin Gündeş, Tarımsal ve Veterinerlik Hizmetleri Daire Başkanı Serdar Gökçek, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı GülkızTulay ve Türkiye Satranç Federasyonu Mersin Temsilcisi Ömer Faruk Ercan’ın katılımıyla yapıldı.

“BİR HAFTA BOYUNCA AKIL VE ZEKÂ HÂKİM OLDU”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış ödül töreninde yaptığı konuşmasında, “Bir hafta boyunca 16 ülkeden 57’si yabancı 319 sporcumuz zeka alışverişinde bulundular. Elbette burada yenenler oldu, yenilenler oldu ama kaybeden olmadı. Çünkü satranç birbirine rakip iki insana değer katar, aklını kullanmayı öğretir. Aklını kullananlar kendini geliştirir ve analitik düşünmeyi öğrenir. Bu salonda bir hafta boyunca akıl ve zeka hakim oldu. Genç kardeşlerimizin gözlerindeki ışıltı daha güzel bir dünya için umutlarımızı tazeledi. Kendilerine katılımları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Kategorilerde dereceye giren tüm sporcuları kutluyorum” dedi.

“HEDEFİMİZ 66 SPOR DALINDA SPORCU YETİŞTİRMEK”

Zekanın ödülünün başarı olduğuna işaret eden Kış, “Burada belediyemiz tarafından dağıtılacak ödüllerin de başarının teşviki olarak algılanmasını istiyoruz. Bu, Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in Mersin’i spor kentine dönüştürme hedefinin göstergesidir. Hedefimiz  Mersin’de her yaştan gencin spor yapmasını sağlamak ve 26’sı olimpik, 66 spor dalında ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirilmesi için çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

TÜLAY: “MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı GülkızTulay ise “Mersin’de bu turnuva başladığından beri her yıl bir öncekine göre daha iyi oluyor. Ama sanırım bu sene yaptığımız turnuva en iyilerden biriydi. 16 ülke, 46 şehir ve 320 sporcu ile katılım çok iyiydi. 57 yabancı sporcunun Mersin’den ne kadar çok zevk aldıklarını ‘Tekrar ne zaman geleceğiz?’ diye sormalarından anlıyoruz. Bizim de duymak istediğimiz bunlar. Buraya gelen herkesin memnun ayrılması bizler için çok kıymetli” dedi.

2252 el ortalamasıyla oynanan şahane bir organizasyon izlediklerini ifade eden Tulay,  “Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcimize ve hakemlerimize teşekkür ediyorum. Başkan Vahap Seçer şahsında Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne gönülden teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. Daha nice güzel turnuvalarda görüşmek üzere” diye konuştu.

Konuşmaların ardından turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Tok, daire başkanları ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı GülkızTulay tarafından sunuldu. Ödüllerin sunulmasının ardından hatıra fotoğrafı çekimiyle tören sona erdi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not