Advert

istanbul escort

Mersin'de ilk defa Bisiklet Çalıştayı yapılacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersinliler’in daha rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda bisiklet kullanımının önünü açmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.

Mersin'de ilk defa Bisiklet Çalıştayı yapılacak
Mersin'de ilk defa Bisiklet Çalıştayı yapılacak admin
Bu içerik 221 kez okundu.

  Büyükşehir Belediyesi, Mersin Üniversitesi ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneği işbirliği ile Mersin’de bir ilk olan “Bisiklet Çalıştayı” düzenlenecek.

“Kent İçi Bisiklet Ulaşımı”, “Bisiklet Kullanım Güvenliği”, “Bisiklet Kullanımının Yaygınlaştırılması”, “Bisiklet Organizasyonları” gibi konu başlıklarının görüşüleceği çalıştay, 25 Kasım Pazartesi günü, 13.30-17.30 saatleri arasında, Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

KONUNUN TÜM TARAFLARI BİR ARAYA GELECEK

Çalıştay kapsamında alanında faal kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile konunun uzmanları bir araya gelecek.

Mersinliler’in daha rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda bisiklet kullanımının önünü açmak için çalışmalar gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı çalıştay, bisiklet severleri mutlu edecek.

Araçlar, otobüsler, toplu taşıma araçları ve onların çıkardığı egzoz gazlarının atmosfere verdiği zararları da bisiklet sayesinde ortadan kaldırmak isteyen Büyükşehir, yapacağı çalıştay ile bu alana da katkı sunmayı hedefliyor.

“MERSİN’DE BİSİKLET KULLANIMINI YAYGINLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneği ortaklığında bu yıl 6. kez düzenlenen Caretta Bisiklet Festivali’ne katılarak, Mersin sokaklarında pedal çevirmişti.

Bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Seçer, 40 kilometrelik parkurun müjdesini vermişti. Seçer, “Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Mersinliler’in daha rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda bisiklet kullanımının önünü açmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. 40 km uzunluğunda bir parkur çalışmamız var. Tren garından başlayıp, sahil boyunca Mezitli’ye kadar bir güzergahımız var.  Bunun dışında kuzey aksında güzergahlarımız var. Son derece iyi hazırlanmış, üzerinde iyi çalışılmış, hayata geçirdiğimiz zaman siz değerli bisiklet kullanıcılarını da memnun edecek bir proje olacak. Çok kısa sürede de hayata geçireceğiz” demişti. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
TÜİOSB Başkanı Balta:
TÜİOSB Başkanı Balta: "Bölgesel enerjinin kaynağı kadınlar olacak”