Çocuk hakları için afişli uyarı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesi'nce çocuk hakları ve çocuk işçiliğine dikkat çekmek amacıyla Mersin de 150 noktaya raket afişler asıldı.

Çocuk hakları için afişli uyarı
Çocuk hakları için afişli uyarı admin
Bu içerik 220 kez okundu.

 İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa Sarı yaptığı yazılı açıklamada; amaçlarının

çocukişçiliğinin önlenmesine dikkat çekmek ve çocukların sokakta çalıştırılmasının

önüne geçmek olduğunu söyledi. 18 yaşının altındaki herkes çocuk olduğunu anlatan Sarı, Bu nedenle çocuk  kötü işlerde sokakta değil evinde okulunda çocuk oyun alanlarında olmalıdır. Akranlarıyla çocukluğunu yaşayacağı sosyal faaliyetlerde olmalıdır" dedi.

Mersin'de 15 yıldır yürüttükleri projelerle sokakta çalışan çocuk sayısının ciddi oranda azaldığını öne süren Sarı, "Mersin bu alanda diğer illere de örnek olmuştur. Hayata geçirdiğimiz çocuk odaklı projelerle başta dezavantajlı çocuklarımız olmak üzere tüm çocuklarımıza yönelik sosyal projelerimiz sürecektir. Özellikle çocuklara yönelik hobi bahçeleri bunlardan biridir. Mersin'in tüm yerleşkelerinde caddelerde sokaklarda   çöpler değil  fidanlar çiçekler ve kuşlar görmek istiyoruz.Bu her çocuğun hayali olduğu gibi biz yetişkinlerinde hayalidir" dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not