Advert

Ülkem Partisi Mersin İl Başkanı Sinan Kılıç: Esnaf ve çiftçi perişan

Mart ayında kurulan Ülkem Partisi'nin Mersin İl Başkanlığını yapan Sinan Kılıç, girdi fiyatlarının yüksek olması nedeniyle çiftçinin zor durumda olduğunu ifade ederek borcunu ödeyemeyince evini arabasını satmak zorunda kalan esnafın durumunun içler acısı olduğunu kaydetti. İnsanların mevcut siyasi partilerden artık bıktığını anlatan Kılıç Ülkem Partisi olarak sorunların üstesinden geleceklerini söyledi.

Ülkem Partisi Mersin İl Başkanı Sinan Kılıç: Esnaf ve çiftçi perişan
Ülkem Partisi Mersin İl Başkanı Sinan Kılıç: Esnaf ve çiftçi perişan admin
Bu içerik 1498 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK

Ülkem Partisi Mersin İl Başkanı Sinan Kılıç, Güney'e yaptığı açıklamada, "Partimiz 2019 yılının Mart ayında kuruldu. Genel Başkanımız Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olan bir dönem milletvekilli adayı da olan Neşet Doğan. Türkiye'nin ekonomik sıkıntılarına ve yanlış giden bazı politikalarına son verilmesini istiyoruz. İnsanlarn sağcı-solcu, alevi-sünni, Türk-Kürt diye ayırt edilmeden birlik beraberlik içinde bir Türkiye için çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Bazı insanların başka illerde ikamet ettiği halde siyasi partilere parayı basarak istediği ilden milletvekili, belediye başkan adayı olabildiğini anlatan Kılıç, "Bu bizim partimizde kesinlikle yok. Bu bizim kesin kuralımız. Meclis üyesi, belediye başkanı, milletvekili adaylarımız Türkiye genelinde kendi illerinden çıkacak" şeklinde konuştu.

"NAKLİYE SEKTÖRÜ PERİŞAN"

Mersin'de yaşanan sıkıntılara değinen Kılıç, "3 defa milletvekili adayı oldum. 35 yıllık siyasi deneyimim var. Mersin'in denizi var turizmi yok, bu bizim kanayan yaramız. Narenciyesi, muzu, zeytini var ama işleyecek tesislerde sıkıntı var. İstihdamda sıkıntılar var. Okuyan öğrencilerimizin sosyal faaliyetleri yapacakları alanları yok. Halkımız deniz olduğu halde girecek plajlarda sıkıntılar var. Plajlar uzak yerlerde. Dar gelirli insanlar maddi imkanları yetersiz olduğu için uzak yerlerdeki plajlara gidemiyor. Memleketimiz kısır döngü içinde. Para hareketi Mersin limanı aracılığı ile olması lazım. Ancak terör belası ve Suriye'deki sıkıntılardan dolayı Irak, İran Suriye'den istenildiği şekilde ticaret yapılamıyor. Bu nedenle istenildiği gibi para akışı sağlanamıyor. Bu durum nakliye sektöründe sıkıntılara neden oldu. Nakliye firmalarının çoğu iflas etmiş durumda. Mersin'i terkedecek duruma gelmişler. Ekonomik şartlar zayıfladığı için esnaflar köylü para kazanamazsa, çiftçi para kazanamazsa yetiştirdiği ürününü pazara getirdiği zaman bundan aracılar kazanıyor. Esnaf ve köylü bunda zayıf düşüyor. Çünkü ilaç pahalı, gübre pahalı. Bundan dolayı bu insanlar bazı yerlere bankalara borçlanmak zorunda kalıyor. Borçlarını ödemekte zorlanıyorlar. Bunun için bahçesine bakamıyor. Mersin'de sıkıntılar büyük. Biz bunların çözülmesini istiyoruz. Siyasi parti temsilcileri bunları çözmek için meydanlarda söz veriyor ama seçildikten sonra bunları unutuyor" diye konuştu.

"ÇİFTÇİ VE ESNAF ZORDA"

"Memlekette çiftçi perişan, esnaf siftahsız dükkan kapatıyor" diyen Kılıç şöyle devam etti: "Esnaf borcunu ödeyemeyince evini satmak zorunda kalıyor. Daha yapamıyor arabasına satıyor. Zayiat büyüyor. Buna el atan yok. Vatandaşa hizmet etmek gerekiyor. Milletvekili olsun, bakan olsun, meclis üyesi olsun insanlara hizmet etmek gerekiyor. Bizim amacımız insanlara hizmet etmek. Biz memleket sevdalısıyız. Biz bu memleketin insanı sağcı-solcu, alevi-sünni diye ayırmadan hizmet edeceğiz. Biz bu değerler üzerine kimsenin siyaset yapmasını istemiyoruz. İnsanlar bu değerler üzerine siyaset yapanlara artık pirim vermiyor. İnsanlar mevcut siyasi partilerden artık bıkmış durumda. Çünkü verdikleri vaadlerinin arkasında durmamışlar. İnsanlar 1020 lira emekli maaşıyla üniversitesi çocuk okutmaya çalışıyor"

"MERSİN SAHİPSİZ"

Mersin sahipsiz bir memleket olduğunu mevcut partilerin Mersin'in yarasına merhem olmadığını öne süren Kılıç şunları söyledi: "Ülkem Partisi olarak Genel Başkanımız Neşet Doğan bize şu sözü verdi. Kirlenmiş siyasetçileri içimize almıyoruz. Bize para getirip beni de yönetime koyun diyorlar. Biz gerekirse çoluğumuzun, çocuğumuzun nafakasından simit yeriz ancak kürdanlı olanlara biz eyvallah etmiyoruz. Çünkü tok acın halinden anlamaz."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Gönüllü Katılım Toplantısı” gerçekleştirildi
Atayurt, ihracatın merkezi olacak
Atayurt, ihracatın merkezi olacak