Seyyar satıcı dernekleri birleşme yolunda

Geçtiğimiz Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündem konusu olan Seyyar satıcıların kayıt altına alınması konusu ile ilgili çalışmalar kapsamında sektörde var olan iki derneğin birleştirme çalışmaları başladı. Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi İşsizlikle Mücadele Komisyonu Üyesi Hasan Tüzün, Mersin Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Rıdvan Çalış ile bir araya geldi. Söz konusu derneklerin birleştirilmesinin ele alındığı görüşmede uzlaşma çıktı.

Seyyar satıcı dernekleri birleşme yolunda
Seyyar satıcı dernekleri birleşme yolunda admin
Bu içerik 395 kez okundu.

 Kemal İSTEK

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı birinci oturumunda

gündem konusu olan seyyar satıcıların kayıt altına alınması konusu ile ilgili çalışmalar kapsamında sektörde var olan iki derneğin birleştirme çalışmaları başladı. Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi İşsizlikle Mücadele Komisyonu Üyesi Hasan Tüzün, Mersin Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Rıdvan Çalış ile bir araya geldi. Söz konusu derneklerin birleştirilmesinin ele alındığı görüşmede uzlaşma çıktı.

Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Rıdvan Çalış Güney'e yaptığı açıklamad derneklerin birleşmesinden yana olduklarını ifade ederek Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den destek beklediklerini belirtti. Seyyar satıcıların ekonomide kayıt altına alınmalarının yanında sağlıklı bir yapıya kavuşmasının önemine işaret eden Çalış, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerel yönetimler seyyar satıcı ve işportacıların görüşlerini de dikkate alan katılımcı bir yaklaşımla seyyar satıcılık ve işportacılık sektörünü kayıtlı sisteme dönüştürecek ve yasal nitelik kazandıracak düzenlemelere gitmeli; seyyar satıcıları ve işportacıları sokaklardan çekerek daha cazip fiziki ve ekonomik özellikleri olan belirli mekanlara kavuşturulmalıdırlar. Seyyar satıcılar konusunu mecliste gündeme taşıyan Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sayın Hasan Tüzün’e çok teşekkür ediyoruz. Onun ve onun gibilerin gayretleri Mersin’i geleceğe taşıma noktasında önemli bir işlev göstermektedir. Ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Seçer’in bu konuya ilişkin duyarlılığını görmenin memnuniyetini duyuyoruz. Biz bu sorunun ortadan kalkması ve üyelerimizin haklarına kavuşması için her türlü fedakarlığa hazırız. Biz birleşme konusunda kararımızı verdik. Bu Mersin’in kanayan bir yarasıdır, sorunun çözümü için herkesin bir araya gelmesi gerekmektedir. Sokak ve caddelerimizi Mersin’e yakışır hale getirmek için hep birlikte çalışalım istiyoruz. Bu bağlamda bizlere duyarlılık gösteren Başkanımız Seçer’e çok teşekkür ederiz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
TÜİOSB Başkanı Balta:
TÜİOSB Başkanı Balta: "Bölgesel enerjinin kaynağı kadınlar olacak”