Seyyar pazarcılar çözüm istiyor

Mersin'de köylerinden getirdikleri yada kendi ürettikleri ürünlerini Nusratiye, 3 Ocak ve Mesudiye Mahallesi'nde kurulan pazar yerlerinin dışında satmak isteyen kayıtsız seyyar pazarcılar, kayıtlı pazarcıların izin vermemesi nedeniyle zor durumda kaldı. Zabıta tarafından tezgahları kaldırılan seyyar pazarcılar Akdeniz Belediyesi önünde kısa bir eylem yaparak sorunlarına çözüm istedi. Belediye yetkilileri ile görüşen seyyar pazarcılar sorunun çözüm konusunda söz verilmesi üzerine belediye önündeki bekleyişlerini sonlandırdı.

Seyyar pazarcılar çözüm istiyor
Seyyar pazarcılar çözüm istiyor admin
Bu içerik 716 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK

Mersin'de köylerinden getirdikleri yada kendi ürettikleri ürünlerini Nusratiye, 3 Ocak ve Mesudiye Mahallesi'nde kurulan pazar yerlerinin dışında satmak isteyen kayıtsız seyyar pazarcılar, kayıtlı  pazarcıların izin vermemesi nedeniyle tezgahlarını kaldırmak zorunda kaldı. Mesudiye Mahallesi'ndeki Çarşamba Pazarı'nın çevresinde tezgah açan pazarcıların tezgahları zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Ürünleri ellerinde kalan ve ne yapacağını şaşıran seyyar pazarcılar sorunlarına çözüm bulunması için soluğu Akdeniz Belediyesi önünde aldı. Bir ümraniye escort süre bekleyen pazarcılar belediye yetkililerine seslerini duyurmaya çalıştı. Pazarcılardan bir kısmı belediyeye girerek sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Seyyar pazarcılardan Mehmet Cebe, "Bizim herhangi bir ruhsatımız yok bizler seyyar pazarcıyız. Pazarın dışında bizler ürünlerimizi satmak istiyoruz. Belediye işgaliye parasını alsın. Görevini yapsın. Biz bir tezgah alacak olsak 300-500 bin liradan bahsediliyor. Bu kadar paramız olsa zaten başka bir iş yaparız. Biz belediyeden pazar dışında yer istiyoruz. Ne kadar cezamız varsa kessin biz paramızı verelim. Bizi kayıt altına alsınlar" dedi.

"Mersin'de seyyar yasaksa her yerde yasak olmalı" diyen Cebe, "Bugün gitsinler Demirtaş'a, Çay Mahallesi'ne Toroslar'a gitsinler buralarda yasak değil de niye 3. bölgede yasak. Ben kendi köyümde getirdiğim ürünlerini burada satamıyorsam nerde satacağım. Zabıta amiri geliyor bir bölge göstererek burada satabileceğimizi söylüyor. Ancak diğer pazarcılar bizim üzerimize yürüyor. Bize belediye bir yer versin. İşgaliyesini alsın bizi de kayıt altına alsın. Biz belediyeden bunu istiyoruz" şeklinde konuştu.

Hüdaverdi Akdoğan isimli kadın ise, "Bir hafta önce geldik kimlik fotokopimizi aldılar. Sorunumuzun çözülmesini istiyorum. Sorunu çözmemek için uğraşıyorlar. Maden bizi yöneten biri varsa bizim sorunumuzu çözsünler" diye konuştu.

Belediye önünde bir süre bekleyen seyyar pazarcılar belediye yetkililerinin sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını söylemeleri üzerine eylemlerini sonlandırdı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti