Advert

istanbul escort

"Sokakta çalışan çocuk sayısı azaldı"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren çocuk hakları il çocuk komitesi koordinatörü Mustafa Sarı, Mersin'in çocuk hakları alanında yaptığı çalışmalarla diğer illere örnek olduğunu belirterek yapılan çalışmalarla sokakta çalışan çocuk sayısının azaldığını kaydetti.

admin
Bu içerik 134 kez okundu.

 Sarı, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları güne nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada; 20 Kasım'ın tüm dünyada ve Türkiye’de çocuk hakları günü olarak kutlandığını hatırlattı. Ülkemizde 2010 yılında Çocuk Hakları'nın Anayasanın 41. maddesinde yer aldığını anlatan Sarı, "Buna bağlı olarak çocukların yüksek yararı gözetilerek birçok kanun, yönetmelik ve genelgeler hayata geçmiştir. Amaç Çocuk hakları ihlalinin her alanda önlenmesi ve Çocuklarımızın Çocukluğunu yaşayabileceği yaşam koşullarında yetişmesi hedeflenmektedir" ifadelerini kullandı.

Çocuk Haklarının temel maddelerinden olan gelişim,  katılım, korunma ve yaşama hakları esas alınarak ülkemizde 20 yıldır 81 ilde çocuk komitelerinin faaliyetini sürdürdüğünü anlatan Sarı şöyle devam etti: "İlimizde de Çocuk Hakları Komitemiz birçok başarılı projeler yürütmektedir. Sokakta Çalışan Çocukların sokağın risklerinden korunması için etkin faaliyet göstermektedir. Mersin'de son 15 yıldır çocuk koruma odaklı birçok proje hayata geçmiştir. Bu sayede Mersin'de sokakta çalışan çocuk sayısı ciddi oranda azalmıştır. Çocuk Hakları tanıtım faaliyetlerine ve çocuk işçiliği ile mücadele çalışmalarına hız verilmiştir. Mersin uyguladığı bu projelerle çocuk hakları alanın da diğer illere örnek olmuştur. Mersin çocuk hakları hatıra ormanı oluşturan Türkiye'de tek ildir.   Yazılı ve görsel medyada çocuk hakları tanıtım faaliyetleri ve çocuk işçiliği ile mücadele çalışmaları etkin bir şekilde yer almaktadır."(Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de uyuşturucu operasyonu
Mersin'de uyuşturucu operasyonu
Tarsus İdman Yurdu'nda yeni yönetim görev bölümü yaptı
Tarsus İdman Yurdu'nda yeni yönetim görev bölümü yaptı