Fiyatı 10 liraya düşen hamsiye ilgi büyük

Mersin balık pazarında fiyatı 10 liraya düşen hamsi vatandaşlardan ilgi görüyor. Mersin Balık Pazarı esnaflarından Halil Polat, fiyatı 10 liraya kadar düşen hamsiye vatandaşların ilgi gösterdiğini belirtti.

Fiyatı 10 liraya düşen hamsiye ilgi büyük
Fiyatı 10 liraya düşen hamsiye ilgi büyük  admin
Bu içerik 436 kez okundu.

 Selma Kılıç

 Mersin balık pazarında fiyatı 10 liraya düşen hamsi vatandaşlardan ilgi görüyor.  Mersin Balık Pazarı esnaflarından Halil Polat, fiyatı 10 liraya kadar düşen hamsiye vatandaşların ilgi gösterdiğini belirtti.

Şu an hamsi mevsimi olduğunu anlatan Polat, "Karadeniz'e şu an hamsi akını var. Karadeniz'de tutulan hamsiyi Mersin'e getirterek vatandaşlara sunuyoruz. Mersin Balık Pazarı balık çeşitliliği açısından oldukça güzel, her zaman taze balık bulma imkanı var " dedi.

Tavası, ızgarası, ekmek arası yenebilen hamsinin oldukça bereketli bir balık olduğunu anlatan Polat,

"Halkımız sağlıklı beslenmek için balığa yönelmesi lazım. Bunun için halkımızı balık almaya teşvik ediyoruz. Balık sağlıktır. Balık hayattır. İnsana güzellik verir. Her hastalığa karşı en güzel şey balık yemektir. Herkesi balık almaya, balık yemeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Hamsiyi sezonunda bol bol tüketmeye çalıştıklarını ifade eden Tuğba Uc isimli vatandaş ta" Soframızın en sevilen baş tacı yiyeceğidir hamsi. Ailecek çok seviyoruz ve hafta da en az iki kez çocuğuma yediriyorum. Sağlık deposudur balık. Aynı zamanda fiyatı da şu an uygun bence. Et pahalı geliyor biraz bütçeme o yüzden balık hem sağlıklı hem de uygun olması nedeniyle tercih ediyorum herkesi de tüketmeye davet ediyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not