Gözyaşlarına hâkim olamadılar

Tarsus Belediyesi, Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan gaziler ve eşlerini Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne götürdü. Savaştıkları topraklarda 45 yıl sonra anılarını tazeleyen Tarsuslu Gazilerve eşleri duygulu anlar yaşadı.

Gözyaşlarına hâkim olamadılar
Gözyaşlarına hâkim olamadılar admin
Bu içerik 178 kez okundu.

 ANILAR TAZELENDİ

Tarsus Belediyesi, Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan Gazi ve eşlerini Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne götürdü.  Vatan uğruna canları pahasına savaşan gaziler,  45 yıl sonrasavaştıkları topraklara ayak basarak anılarını tazeledi.

Zaman zaman duygulu anlar yaşayan gaziler gözyaşlarına hâkim olamadı.

Düzenlenen programda gazilere,  Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın eşi Derya ÖzinçBozdoğan ile Belediye Başkan Yardımcısı Ünzile Kuru eşlik etti.  3 gün boyunca Kıbrıs’ta kalan gaziler ve eşleri, Boğaz ile Karaoğlanoğlu Şehitliği, Barış ve Özgürlük Müzesi, Barbarlık Müzesi, Açık Hava Müzesi ve Harekât sırasında adaya ilk ayak bastıkları Yavuz Çıkarma Plajı’nı ziyaret etti.

RESMİ TÖRENE KATILDILAR

Ardından Derya Özinç Bozdoğan ile Belediye Başkan Yardımcısı Ünzile Kuru ve Tarsus Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu, KKTC Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret etti. Programın son gününde ise, Tarsus Belediyesi heyeti ile gaziler, 15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. Kuruluş Yıldönümü kulama etkinliğine katılım sağlandı.   Tören kortejinde Tarsus Muharip Gaziler Derneği üyeleri de yer alırken, kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlandı.

TARSUS BELEDİYESİ HEYETİ VE GAZİLER, TATLISU BELEDİYE BAŞKANI İLE BİR ARAYA GELDİ.

Törenini ardından heyet,  Tarsus Belediyesi ile kardeş şehir olan Tatlısu Belediyesi’nin Başkanı Hayri Orçan ile bir araya geldi. Gazileri şehirlerinde misafir etmekten oldukça mutlu olduklarını dile getiren Başkan Orçan, “ Biz gazilerimize çok şey borçluyuz. Bu imkânı gazilerimize sağlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimize de saygı ve minnetlerimizi iletiyoruz” dedi.

Gaziler ise kendilerine bu imkânı sağlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerini iletti. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not