Advert

istanbul escort

"Ölümlerin sorumlusu hükümettir"

Emek ve Demokrasi Platformu dönem sözcüsü ve Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, son günlerdeki toplu intiharların hükümetin ekonomik politikaları sonucu meydana geldiğini söyledi. AKP hükümetini bu ekonomik uygulamalardan bir an önce vazgeçmeye çağıran Antmen, "Bugüne kadar emekçiler ve tüm ezilenlerin aleyhine alınan ekonomik kararların acilen ortadan kaldırılarak ekonomik tercihlerini sermayeden yana değil, halktan, emekçilerden ve ezilenlerden yana yapması için bir kez daha uyarıyoruz" dedi.

admin
Bu içerik 580 kez okundu.

Esra Şasi Yağmur

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu tarafından son günlerde meydana gelen toplu ölüm ve intihar olayları ile ilgili Özgür Çocuk Parkı'nda bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Platformun dönem sözcüsü ve Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, "Geçtiğimiz hafta önce İstanbul’da, ailede tek çalışan kişinin maaşına haciz gelmesi sonrası dört kişilik bir aile siyanür ile intihar etti, hemen ardından da Antalya’da yine 4 kişilik bir aile işsizlik ve borçların altından kalkamadığı için yine siyanürle intihar etti" dedi.

İktidarın ülkenin ekonomisi ile ilgili hiç kimsenin inanmadığı hikayeler anlatıp halkı kandırmaya çalıştığını öne süren Antmen,

"Küçülen ekonomi, tarihi zirvelerine yükselmiş olan işsiz sayısı, yüksek seyreden enflasyon, bankacılık sisteminde yaşanan ödenemeyen krediler sorunu, iflaslar, konkordatolar ve özellikle de emeği ile çalışanların maaşlarına gelen hacizler ülkenin ekonomik açıdan ne durumda olduğunun çok somut göstergeleri" ifadelerini kullandı.

"TOPLU İNTİHARLARA BASİR BİR İHTİHAR GİRİŞİMİ OLARAK BAKILAMAZ"

Yaşanan toplu intiharların sadece basit bir intihar girişimi olarak bakılamayacağını anlatan Antmen, "Hükümetin, “Kriz yok” demesi de, “yaşanan ekonomik sıkıntılar psikolojiktir” demesi de “ekonomi uçuşa geçti” demesi de artık halkımızı ikna etmiyor. Vatandaş açıklanan resmi enflasyon olan yüzde 8.5’tan ziyade doğalgaza gelen yüzde 50, tüm gıdalara gelen yüzde 30 zammı iliklerine kadar hissediyor" şeklinde konuştu.

Ekonomik politikalar sonucu toplu intihar eden ailelerin ölümlerinden birinci derece sorumlusunun iktidardakiler olduğunu öne süren Antmen,

"Emek ve Demokrasi Platformu olarak AKP hükümetinin bu ekonomik uygulamalardan bir an önce vazgeçmesi, bugüne değin emekçiler ve tüm ezilenlerin aleyhine alınan ekonomik kararların acilen ortadan kaldırılarak ekonomik tercihlerini sermayeden yana değil, halktan, emekçilerden ve ezilenlerden yana yapması için bir kez daha uyarıyoruz. Aksi taktirde bu halk, 31 Mart ve 23 Haziran’da iktidara verdiği dersi bir kez daha verecek güce ve kararlılığa sahiptir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada