İŞ-KUR ile ANESİAD iş birliği yapacak

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliği yapacak. İŞKUR ve ANESİAD tarafından yapılacak işbirliği ile İŞKUR hizmetlerinin duyurulması, kapasite geliştirici eğitimler, ANESİAD üyesi firmaların mevzuatlara tam uyum sağlaması, İş arayanlara yönelik etkinlikler, Mesleki Eğitimler, İstihdam fuarı, kariyer günleri, Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu etkinlikleri, Sosyal Sorumluluk Projeleri konularında işbirliği yapılması hedefleniyor.

İŞ-KUR ile ANESİAD iş birliği yapacak
İŞ-KUR ile ANESİAD iş birliği yapacak admin
Bu içerik 350 kez okundu.

  İŞKUR hizmet binasında gerçekleşen toplantıda, Mersin İŞKUR İl Müdür Vekili Halil Bozkurt ve Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Kemal Yüksel tarafından yapılabilecek işbirlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Halil Bozkurt "Son dönemlerde herkesin bildiği üzere İŞKUR İl Müdürlükleri iş gücü piyasasının bütün aktörlerinin ihtiyaçlarına uygun hizmet vermek amacıyla birçok istihdam hizmetlerini güncellemiştir. İş ve meslek danışmanlığı yapılanmasıyla, her iş arayana ve her işverene bir danışman atanmıştır. Hizmetlerin sadece işverenlere, iş arayanlara yönelik değil insan kaynakları alanında çalışanlara, üniversitede okuyan hatta örgün eğitim sisteminde okuyan öğrencilere kadar hizmet verilmesi şeklinde genişlediğine şahit oluyoruz" dedi.

Yapılacak işbirliğinin Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği üyelerinin eleman bulamama sorununu ve teşvikleri yakından takip etmeleri açısından önemli olduğunu belirten Kemal Yüksel "İŞKUR Mersin İl Müdürlüğü ile derneğimiz arasında gerçekleştirilecek işbirlikleri üyelerimizi bilinçlendirme noktasında büyük önem taşıyor. İŞKUR'un istihdama yönelik sağladığı birçok teşvik paketleri var ve bu teşviklerden tüm işverenlerin haberdar olması gerekiyor. Yapacağımız işbirliklerinin hem işveren üyelerimize, hem de işsiz vatandaşlarımıza etkisi büyük olacaktır" diye konuştu. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
Gülnar Bir Derneği'nden MGC’ye ziyaret
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not
İşadamlarından Su Analiz Laboratuvarı'na tam not