“15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kuruluşunun 36. yıldönümünü yayımladığı mesajla kutladı.

 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”
 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”  admin
Bu içerik 202 kez okundu.

  Baro Başkanı Yeşilboğaz mesajında, “15 Kasım tarihi; işgale, esarete ve dayatmalara boyun eğmeyen çağdaş bir ulusun doğum günüdür.  KKTC’nin mimarı dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ve KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş önderliğinde; cesaretle verilen bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi sonucu 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı ile KKTC’de bir devlet, bir Cumhuriyet kazanılmış, adada barış, huzur ve güven ortamı sağlanmıştır. Atatürk’ün milli mücadelesini örnek alan Kıbrıs Türkleri, esarete boyun eğmeyip mücadele ederek,  tarih boyunca emperyalist güçlerin himayesinde olan varlıklarını, 15 Kasım 1983'te Cumhuriyetle tescillendirmiştir. 

Kardeş devletimizle birlik ve beraberlik içerisinde, çağdaş, demokratik ve hukuk devleti mücadelesi vererek, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni sonsuz kadar yaşatacağız. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için canla başla ve gece gündüz çalışmamız gerekmektedir.

Kıbrıs Türk halkının yıllarca süren bağımsızlık mücadelesi sonucunda büyük bedeller ödeyerek, hür iradesiyle kurduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. kuruluş yıldönümünü kutlar, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinin bütün neferlerini saygıyla ve rahmetle anarım” İfadesini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
TÜİOSB Başkanı Balta:
TÜİOSB Başkanı Balta: "Bölgesel enerjinin kaynağı kadınlar olacak”