Advert

Kadınlardan cezalara itiraz

Mersin Güvenevler Parkı'nda "Kadın Cinayetlerini Acil Önle" kampanyasını duyurmak ve kadın cinayetleri ile erkek şiddetine dikkat çekmek için yaptıkları eylem sonrası idari para cezası verilen Kadın Platformu üyesi 9 kadın verilen cezalara itiraz etti.

Kadınlardan cezalara itiraz
Kadınlardan cezalara itiraz  admin
Bu içerik 410 kez okundu.

  Selma Kılıç

Mersin Güvenevler Parkı'nda "Kadın Cinayetlerini Acil Önle" kampanyasını duyurmak ve kadın cinayetleri ile erkek şiddetine dikkat çekmek için yaptıkları eylem sonrası idari para cezası verilen Kadın Platformu üyesi 9 kadın verilen cezalara itiraz etti. Kadınlar Mersin Adliyesi'ne gelerek itiraz dilekçesi sundu.

Kadın Platformu adına açıklama yapan Gizem Tatar, "Sadece Ekim ayında 36 kadın öldürüldü. Bu kadınların çoğu hali hazırda ya da eskiden birlikte olduğu erkekler, babaları tarafından katledildi. 6284 sayılı yasa gereği gibi etkin uygulanmadığı için hakkında uzaklaştırma kararı olan erkekler dahi kolayca kadınlara ulaşabiliyor ve bu cinayetleri gerçekleştirebiliyorlar. Her geçen gün bu cinayetlere bir yenisi daha eklenirken erkek şiddetine ve kadın cinayetlerine karşı kadınların başlattığı "Kadın Cinayetlerini Acil Önle" kampanyası hedef alınıyor" dedi.

"KADIN HAREKETE CEZALARLA HEDEF ALINIYOR"

Mersin'de yaptıkları kampanya kapsamındaki eylemleri sonrası kadınlara para cezasının kesildiğini ifade eden Tatar şöyle devam etti: "Haklı talepleriyle protesto gerçekleştiren kadınları cezalandırma konusunda etkin ve hızlı çalışan sistem cezasızlıkla erkek şiddetinde teşvik edici olmaya devam ediyor. 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözlesmesi'ne saldırılar devam ederken her gün başka bir kadının ölmek istemiyorum haykırışı yükseliyor. Bizler bu haykırışlara karşı yasaların gereği olarak önleyici politikalar uygulansın derken kadın hareketi bu cezalarla hedef alınıyor ve susturulmaya çalışılıyor. Kadın cinayetlerine, erkek şiddetine sessiz kalan, iyi hal ve tahrik indirimleriyle bunu meşrulaştıran kadın düşmanı politikalar bütün bunları protesto eden, ses çıkaran kadın mücadelesine saldırıyor. Cezalara itiraz sürecini başlattık. Bütün bu saldırılar, susturma çabaları kadın mücadelesini durduramayacak" 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti