Büyükşehir okullarda süt dağıtımına başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi “Süt Senin Gurur Mersin”in projesi ile okullarda süt dağıtımına başladı. Akdeniz İlçesi Şevket Sümer Mahallesi’ndeki Hatice Uluğ İlkokulu’ndaki süt dağıtımına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, proje kapsamında 3 ilçedeki 33 okulda 26 bin 500 öğrenciye Mayıs ayına kadar haftada 2 gün süt dağıtacaklarını belirtti.

Büyükşehir okullarda süt dağıtımına başladı
Büyükşehir okullarda süt dağıtımına başladı  admin
Bu içerik 472 kez okundu.

  Esra Şasi Yağmur

Mersin Büyükşehir Belediyesi “Süt Senin Gurur Mersin”in projesi ile 3 ilçedeki okullarda ücretsiz süt dağıtımına başladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'de Akdeniz İlçesi Şevket Sümer Mahallesi’ndeki Hatice Uluğ İlkokulu’nda yapılan süt dağıtımına katıldı. Dağıtıma Mersin Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve Şevket Sümer Mahallesi Muhtarı Abdulbaki Esen ile birlikte öğrencilere süt dağıtan Başkan Seçer, ilk olarak 3-I sınıfı öğrencileriyle buluştu.

Seçer burada gazetecilere yaptığı açıklamada; “Belediyemizin ‘Süt Senin Gurur Mersin’in projesi kapsamında ben de süt dağıtımında bulunmak istedim. Ana sınıfları, birinci sınıf ile dördüncü sınıflar arasındaki sınıflarda öğrencilere haftada 2 gün, toplamda 53 bin paket süt dağıtacağız. Amacımız çocuklarımızın gelişme çağında hayvansal protein almasına, sağlıklı beslenmesine katkı sağlamak. Bu yıl 3 ilçede süt dağıtımı yapacağız. Önümüzdeki yıl daha fazla öğrenciye ulaşacağız. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. Derslerinizi çalışın, spor yapın, kitap okuyun” diye konuştu.

"SAĞLIKLI ZİHİNLER SAĞLIKLI BESLENME İLE VÜCUT BULUR"

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise Büyükşehir Belediyesinin 3 ilçemizde 25 bin 500 öğrenciye süt dağıtacağını ifade ederek "Sağlıklı yaşam, sağlıklı zihinler, sağlıklı beslenme ile vücut bulur. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’e bu konudaki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Seçer ve Milli Eğitim Müdürü Koca açıklamalarının ardından öğrencilere süt dağıttı.

 Sınıfın öğrencilerinden Samet Şos, Başkan Seçer’e sarılarak, sohbet etti. Minik Samet, Başkan Seçer’in ‘Büyüyünce ne olacaksın?’ sorusuna, “Büyüyünce süper akıllı telefon yapacağım” diyerek yanıt verdi. 3-I sınıfı öğrencileri de hep bir ağızdan, aynı zamanda işaret dilini de kullanarak “Atatürk Çocukları” adlı şarkıyı söyledi.

Başkan Vahap Seçer, daha sonra 3-H sınıfı öğrencileriyle bir araya geldi ve sütlerini dağıttı. Öğrenciler Başkan Seçer’den okulun bahçesine basketbol potası yaptırmasını istedi.

Öğrenciler Seçer'e sevgi gösterisinde bulundu.

SÜTLER MERSİNLİ ÜRETİCİLERDEN ALINIYOR

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise yaptıkları açıklamada dağıtılan sütlerin piyasadan hazır kutularda alınan sütler olmadığını ifade edilerek "Süt Senin Gurur Mersin'in" projesinin üreticiden doğrudan açık süt alıp işlemeye, paketlemeye ve dağıtmaya dayanan bir proje olduğu proje ile hem çocukların sağlıklı beslenmesine katkı sunulması hem de Mersinli küçük üretici ve üretici kooperatiflerinin desteklenmesinin öngörüldüğü  belirtildi.

Bu kapsamda Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin, sütleri Mersin Bölgesi S.S. Mersin Narenciye ve Tarım Ürünleri Kooperatifler Birliği (MENKOBİRLİK) aracılığıyla Mersin’deki üreticilerden aldığı kaydedildi.

Proje bu yıl Akdeniz ilçesinde 17, Tarsus ilçesinde 9, Toroslar ilçesinde 7 olmak üzere 33 okuldaki yürütülecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Gönüllü Katılım Toplantısı” gerçekleştirildi
Atayurt, ihracatın merkezi olacak
Atayurt, ihracatın merkezi olacak