Satrancın kalbi Mersin’de atacak

Avrupa’nın en prestijli satranç organizasyonu olan “Mersin Büyükşehir Belediyesi 4. Uluslararası Satranç Turnuvası” 16-22 Kasım tarihleri arasında Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ortak düzenlenecek olan turnuvada 16 ülkeden, 73 sporcu yarışacak ve toplam 51 bin 350 TL ödül dağıtılacak.

Satrancın kalbi Mersin’de atacak
Satrancın kalbi Mersin’de atacak admin
Bu içerik 203 kez okundu.

 Avrupa’nın en prestijli satranç organizasyonu olan “Mersin Büyükşehir Belediyesi 4. Uluslararası Satranç Turnuvası” heyecanı başlıyor. Turnuva, ELO puan ortalaması ile Türkiye’de oynanan en kuvvetli turnuva olması ve Avrupa’da da ilk sıralarda yer alması ile dikkat çekiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi IV. Uluslararası Satranç Turnuvası, 16-22 Kasım’da Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

TURNUVA REKORA GİDİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi IV. Uluslararası Satranç Turnuvası, ülke geneline bakıldığında, şu ana kadar gerçekleştirilen ulusal turnuvaların dışında, il bazında en fazla katılımcının yer aldığı turnuva olarak rekora gidiyor.

IV. Uluslararası Satranç Turnuvası, bu yıl Türkiye, Azerbaycan, Rusya, Özbekistan, İran, Ukrayna, Hindistan, Ürdün, Gürcistan, Lübnan, Türkmenistan, Belarus, Yunanistan, Moldova, Suriye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere toplam 16 ülkeden, 320 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek.

ÖNEMLİ İSİMLER BU TURNUVADA YARIŞACAK

Turnuvada, satrancın önemli isimlerinden ve 2633 ELO puanına sahip 15 yaşındaki GM NodirbekAbdüsattorov ile Türkiye’nin gururlarından GM Mustafa YILMAZ da turnuvada yer alacak.  Dünyanın 8 yaşta en yüksek ELO puanına ulaşan sporcusu ve 1813 ELO puanlı 8 Yaş 2019 Avrupa Şampiyonu Kaan Yağız Erdoğmuş da turnuvada B kategorisinde yarışacak.

TOPLAM 51 BİN 350 TL ÖDÜL DAĞITILACAK

Turnuva sonunda ise A kategorisinde 1’inciye 7 bin TL, B kategorisinde 1’inciye 2 bin TL olmak üzere toplam 51 bin 350 TL ödül dağıtılacak. Kentin tanıtımına önemli katkı sağlayacak Mersin Büyükşehir Belediyesi IV. Uluslararası Satranç Turnuvası, satranç severleri bekliyor. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı
Kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı
Erdemli'de çiftçilere ücretsiz harnup fidanı dağıtıldı
Erdemli'de çiftçilere ücretsiz harnup fidanı dağıtıldı