Advert

istanbul escort

"Emeklilerin mücadelesi eşik atladı"

Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Mersin Şube Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Fatih Kaplan sendika binasında düzenlediği basın açıklamasında Ankara 8.İdare Mahkemesinin verdiği kararla sendikalarının artık Türkiye'nin, meşru ve yasal ilk emekli sendikası olduğunu belirtti. Uzun zamandır sürdürdükleri hukuk mücadelemizde çok önemli bir kazanım elde ettiklerini vurgulayan Kaplan, "Emekliler mücadelesi eşik atlamıştır, artık daha güçlüyüz" dedi.

admin
Bu içerik 667 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK

Tüm Emekliler Sendikası Mersin Şubesi tarafından kuruluş taleplerinin Ankara 8.İdare Mahkemesinin verdiği karar ile kabul edilmesi üzerine bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Sendika binasında yapılan basın açıklamasını Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Mersin Şube Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Fatih Kaplan yaptı.

Emekliler olarak beklentilerinin rahatça geçimini sağlayabilecek, çalışarak hak ettikleri geliri kamunun kendilerine sağlaması olduğunu ifade eden Kaplan, "Ülkemizde üretilen her mal ve hizmet bu ülkenin tüm emekçilerinin alın teridir, kafa ve kol gücüdür, beyninin ışığıdır. Toplumsal refahtan en büyük payı bu emekçiler almalıdır. Sanayi işçisi, çırak, sağlık görevlisi, güvenlik görevlisi, doktor, mühendis, bilişimci, öğretmen, küçük esnaf, köylü, tarımcı; tümü de emekçidir. Biz emekliler de, bu bahsettiğimiz üretimi kendi aktif çalışma yaşamımızda sağladık, topluma üretimin devam etmesini garanti eden çalışan bir sistem devrettik.Dolayısıyla, biz emeklilerin de toplumsal refahtan insana yaraşır bir pay alması anamızın ak  sütü kadar hakkımızdır" dedi.

ÖZELLEŞTİRME HALKA İHANETTİR.

Ülkemizde Cumhuriyet'in kuruluşundan başlayarak, kendilerinin emeğiyle, çabasıyla oluşturulan Sümerbank, Telekom, Tüpraş, Tedaş, Tekel, Petkim, Şeker fabrikaları, daha yakınlarda Tank Palet fabrikasının özelleştirilmesi'nin Özal döneminde başladığını AKP döneminde zirve yaptığını anlatan Kaplan "Özelleştirmelerden bir defalığına elde edilen gelirler AKP işbirlikçisi iç ve dış firmalara peşkeş çekildi, altın yumurtlayan tavuk kesildi. Özelleştirmeci değil; toplumcu, kamucu ekonomi uygulanmalıdır. Siyasal iktidarın bütçeyi nasıl yaptığı onun aynasıdır, emekçiye, emekliye, öğrenciye, eğitime ne kadar; tefeciye, rantçıya ne kadar pay ayırıyor diye bakılır.Emekçileri ezen mevcut düzenin neden olduğu ekonomik krizi biz çıkarmadık. Yükünü de üstlenmek istemiyoruz, bunun için Tüm Emekliler Sendikamızda gücümüzü birleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN, MEŞRU VE YASAL İLK EMEKLİ SENDİKASIYIZ"

Uzun zamandır sürdürdükleri hukuk mücadelelerinde çok önemli bir kazanım elde ettiklerini anlatan Kaplan şunları söyledi: "Ankara 8.İdare Mahkemesinin 25.06.2019 tarihinde verdiği kararla, kuruluş talebimiz, Emekli Sen '' Tüm Emekliler Sendikası'' adıyla kurulmuş, evraklar Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına gönderilmiştir. Emekliler mücadelesi eşik atlamıştır, artık daha güçlüyüz, daha güvenliyiz. Emekliliğin lütuf değil, hak olduğu bilinciyle yolumuzu yürüyor, bakanlıkla toplu sözleşme yapacak yetkiyi de alacağımızı biliyoruz. Tüm emeklileri sendikamız çatısı altında örgütlü güç olmaya çağırıyoruz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada