Sivas’tan Mersin’e kalite ziyareti

Sivas Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanmak amacıyla uyguladığı Kalite Yönetim Sistemi’ni inceledi. Aralarında Sivas Belediyesi Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi koordinatörü ve Avrupa Birliği uzmanının da olduğu ekip, Büyükşehir Belediyesi’nin Kalite Yönetim Sistemi’ni, kurulduğu aşamadan başlayarak tüm süreçle ilgili bilgi aldı.

Sivas’tan Mersin’e kalite ziyareti
Sivas’tan Mersin’e kalite ziyareti admin
Bu içerik 317 kez okundu.

 Türkiye’de kaliteye yön veren yerel yönetimler arasında öncü olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kaliteli ve yenilikçi hizmet sunumu, süreçlerle ve sistemlerle yönetimi, Türkiye’de birçok yerel yönetimin ilgisini çekiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanan, sürdürülebilir, katılımcı, çoğulcu, adil, şeffaf, hesap verilebilir bir yönetim ve vizyon anlayışı çerçevesinde uyguladığı Kalite Yönetim Sistemi, Sivas Belediyesi tarafından incelendi. Sivas Belediyesi’nden Mersin’e gelen bir ekip, Büyükşehir’in Kalite Yönetim Sistemi’ni inceledi.

TÜM SÜREÇLERLE İLGİLİ BİLGİ ALDILAR

Aralarında Sivas Belediyesi Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi koordinatörü, Avrupa Birliği uzmanı, eğitim destek yöneticisi ve eğitim destek uzmanı olan ekip, Büyükşehir’in Kalite Yönetim Merkezi Şube Müdürlüğü’nün işleyişi ve organizasyon yapısındaki yeri, Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulma aşaması ve devamında gelen kalite yolculuğu hakkında bilgi aldı.

Kalite Yönetim Sistemi’nin kurumsallığa ve belediyeye katkısını inceleyen ekipler, hizmet iyileştirme yöntemlerini de gözlemledi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada