Advert

istanbul escort

MESKİ'den yeşile katkı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü çalışanları, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “Daha Yeşil Bir Türkiye” projesi kapsamında Mersin Şehir Hastanesi TOKİ arkasındaki ağaç dikim alanında fidan dikti.

MESKİ'den yeşile katkı
MESKİ'den yeşile katkı admin
Bu içerik 174 kez okundu.

 MESKİ’nin çevre ve insan odaklı bir kuruluş olduğunu ifade eden MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, “Aslında yeşil yaşarma kelimesinden gelir. Dolayısıyla su olmazsa yeşil de olmuyor. Gerçekten insanların içme suyunu temin etmek, kirlenmiş suların da arıtılarak alıcı ortama verilmesi kadar kutsal bir hizmet yok. Hepimiz çevreciyiz. MESKİ çalışanları olarak bundan sonraki süreçte de sosyal faaliyetlere ve etkinliklere destek vererek devam ettirmek istiyoruz” dedi. Asıl görevlerinin şehrin içme suyunu temin etmek olduğunu kaydeden Alkaç, şöyle devam etti:

“Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen orman yangınları ile ilgili farkındalığı artırmak, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, bütün kesimlerin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak için Türkiye genelinde 81 ilde aynı anda 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ‘Daha Yeşil Bir Türkiye’ sloganı ile düzenlenen 3 saatlik bir zaman diliminde 11 milyon fidanı toprak ile buluşturmak amaçlı ‘1 Milyon İnsan 11 Milyon Fidan’ etkinliğine, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü olarak katıldık. MESKİ olarak doğaya ve çevreye ciddi anlamda önem veriyoruz. Kaliteli, içilebilir içme ve kullanma suyuna erişimin sağlanması temel önceliğimizdir. Ormanlaştırma ile iklimlendirmeye yön verilmekte ve ormanlık alanlarla kaplı olan havzalar daha çok yağış almaktadır. Bu kapsamda dikilen fidanlar, gelecek nesiller için büyük bir miras, ileri de büyüyüp ağaç olduklarında doğaya ve insanlara temiz bir nefes olacaktır.”

Mersinliler’e güvenli, kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sağlamak amacıyla gece-gündüz demeden özveriyle çalışan MESKİ’nin suya olduğu kadar yeşile de büyük önem verdiğini ifade eden Alkaç, “Eğer ülkemizde yeteri kadar ağaçla kaplı alanları çoğaltamazsak ülkemiz giderek çölleşecektir. Ağacın suya ihtiyaç duyduğu kadar suyun da bir koruyucu olarak ağaca ihtiyacı vardır” dedi.

Türkiye’nin sahip olduğu tabii güzelliklerinden birinin de ormanlar olduğunu hatırlatan Alkaç, “Ağaç ve orman havayı temizler, iklimi düzenler, su kaynaklarını arttırır, yağmuru çekerek tarım ürünlerinin artmasını sağlar, erozyonu önler. MESKİ olarak suyu ve çevreyi koruma konusunda çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Dikim sahasının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı
Kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı
Erdemli'de çiftçilere ücretsiz harnup fidanı dağıtıldı
Erdemli'de çiftçilere ücretsiz harnup fidanı dağıtıldı