MESKİ Kasım ayı genel kurulu birinci toplantısı yapıldı

MESKİ Genel Müdürlüğü’nün Kasım Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın birinci birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.

MESKİ Kasım ayı genel kurulu birinci toplantısı yapıldı
MESKİ Kasım ayı genel kurulu birinci toplantısı yapıldı admin
Bu içerik 155 kez okundu.

Gündemde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak üzere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in başkanlığında gerçekleştirilen Genel Kurul’da, yoklama ve bir önceki toplantı tutanağının özetinin okunarak, oylanmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nde çalışan memur ve sözleşmeli personele ilişkin Sosyal Denge Sözleşmesini, MESKİ Genel Müdürlüğü adına yapmak üzere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve MESKİ Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Seçer’e yetki verilmesi ile ilgili teklif, Genel Kurul Üyelerinin oyları ile kabul edildi.

Geçici İşçi Vize Cetvelleri, Kadro Derece Değişiklik Cetvelleri, 1. Hukuk Müşavirliği Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmelik Taslağı, Teftiş Kurulu Başkanlığı Yönetmelik Taslağı ile ilgili teklif, MESKİ Genel Müdürlüğü 2020 Mali Yılı Performans Programı Tasarısı, MESKİ Genel Müdürlüğü 2020-2022 Dönemi Bütçe Tasarısı, MESKİ Genel Müdürlüğü 2020 Mali Yılı Ücret Tarifesi Tasarısı, MESKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Elektrik Alımları Bütçe Giderine 24.000,000,00.-TL Ödenek Devri ile ilgili teklifler, Genel Kurul Üyelerinin oyları ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Gündemin son maddesi olan dilek ve temenniler bölümünde, Meclis üyelerinin talep ve önerilerini MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç yanıtladı. Dilek ve temennilerin ardından, komisyona havale edilen konuların görüşülüp karara bağlanması için Genel Kurul’un ikinci birleşiminde yeniden toplanmak üzere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından birleşime son verildi. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
MEÜ öğretim üyesinin yer aldığı proje desteklenmeye hak kazandı
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada
Kuyumcuya giren maskeli hırsız kamerada