Advert

istanbul escort

Tarsus'ta dolmuşçuların çilesi sona erdi

Tarsus'ta 10 yıl önce hatları iptal edilen Tarsus 12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi’ne bağlı 39 dolmuşçu esnafı yeniden çalışmaya başladı.

Tarsus'ta dolmuşçuların çilesi sona erdi
Tarsus'ta dolmuşçuların çilesi sona erdi  admin
Bu içerik 211 kez okundu.

  Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, “Dolmuşçu esnafımızın  uzun yıllar sıkıntı çekiyor bizim içinde kanayan bir yara haline gelmişti. Sorunumuza çözüm bulan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve diğer yetkililere teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Tarsus'ta 10 yıl önce hatları iptal edilen Tarsus 12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi’ne bağlı 39 dolmuşçu esnafı yeniden çalışmaya başladı.

Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası'ndan yapılan açıklamada; Burhanettin Kocamaz’ın hem Tarsus Belediye Başkanlığı döneminde hem de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde baskı uyguladığı Tarsus 12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi’nin çektiği sıkıntılara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer son verdi. Büyük para cezalarına maruz kalan, araçlarını satıp Ulaşım A.Ş.’ye dahil olmaları istenen, güzergahları sürekli değiştirilen ve 15 yıldır mahkemeyle uğraşan Tarsus 12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi’nin iptal edilen 39 hattı yeniden çalışmaya başladı.

Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Tarsus 12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi’ne üye esnafların Vahap Seçer’in göreve gelmesiyle rahata kavuştuğunu ve kronikleşen sorunlarının ise çözüldüğünü söyledi.

Seçimler sonrasında gerçekleştirdikleri “hayırlı olsun” ziyaretinde Başkan Vahap Seçer’in, “Tarsuslu dolmuşçu esnafının çektiği sıkıntılara kısa sürede çözüm getireceğiz” sözünü tuttuğunu kaydeden Başkan Duran Şen, “12 No.lu Yeni Mahalle Mithatpaşa Dolmuşçular Kooperatifi üyesi esnaflarımızın geçmiş dönemde Belediye ile yaşadıkları sorunlardan dolayı hat iptalleri, her araca yazılan onbinlerce cezalar, araç bağlamaları ve açılan davalar konusunu sayın Vahap Seçer’e iletmiştik. Soruna duyarlı davranan Başkan Seçer, 15 yıllık probleme 6 ayda çözüm buldu” dedi.

“Dolmuşçu esnafımızın uzun yıllardır çektikleri bizler için kanayan yaraydı!” diye konuşan Başkan Duran Şen, 39 hattın çalışmaya başlamasıyla esnafların yeniden evlerine ekmek götürebildiğini söyledi.

Mersin Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne (UKOME) kararıyla yaklaşık 10 yıl önce iptal edilen 39 hattın yeniden çalışmaya başladığını ifade eden Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, “101 hattımıza ek olarak 39 hattımız daha çalışmaya başladı. 140 dolmuşumuzla Tarsus halkına ulaşım konusunda en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisindeyiz.

Dolmuşçu esnafının çektiği sıkıntılara göreve gelmesinden kısa bir süre sonra çözüm getiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Vahap Seçer’e, bu konuda mesai harcayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı sayın Olcay Tok’a, Tarsus Belediye Başkanı sayın Haluk Bozdoğan’a, Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ali Boltaç’a, Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı sayın Ersan Topçuoğlu’na ve emeği geçen tüm yetkililere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı
Kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı
Erdemli'de çiftçilere ücretsiz harnup fidanı dağıtıldı
Erdemli'de çiftçilere ücretsiz harnup fidanı dağıtıldı