MGC'nin yeni başkanı Kaya Tepe oldu

Mersin Gazeteciler Cemiyetinin (MGC) olağanüstü genel kurulunda Kaya Tepe başkanlığındaki kırmızı liste 114 oyla seçimi kazandı. Seçim öncesi olduğu gibi seçim sonucu da başkan adayları el ele vererek birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yeni başkan Kaya Tepe yaptığı açıklamada, destek veren vermeyen diye ayırım yapmayacağını bu süreçte destek vermeyeninde vermiş sayılacağını belirterek "Seçim sürecinde çok ciddi bir efor sarf ettik. Yüzde 90'ın üzerinde bir katılım var. Bu bir Türkiye rekorudur.Herkesin iradesi bu sandığa yansıdı. Sağ olsun bizi layık gördüler. Gereği neyse yapacağız. Kimsenin güvenini boşa çıkarmayacağız" dedi.

MGC'nin yeni başkanı Kaya Tepe oldu
MGC'nin yeni başkanı Kaya Tepe oldu admin
Bu içerik 492 kez okundu.

 Selma Kılıç

MGC Olağanüstü Genel Kurulu, Akdeniz Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı. Kaya Tepe, Fatih Şahin, İbrahim Yalçıner ve mevcut başkan Turgay Demirtaş'ın listeleri ile gidilen seçimli genel kurula, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ile MGC üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığını Ahmet Akın'ın yaptığı genel kurulda faaliyet ve denetim raporları okunarak kabul edildi. Genel Kurulu katılan belediye başkanları ile MTSO Başkanı Kızıltan ile Baro Başkanı Yeşilboğaz birer konuşma yaparak  4 adaya da başarılar diledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer konuşmasının ardından başkan adayları ile el ele tutuşarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 

MGC Başkan adayları yaptıkları konuşmalarda projelerini anlatarak meslek örgütünün çıtasını yükseltmek için çalışacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, Kaya Tepe'nin listesi 114 oyla seçimi kazandı. Fatih Şahin'in listesi 72 oy alırken, mevcut başkan Turgay Demirtaş'ın listesine 65 oy çıktı. İbrahim Yalçıner'in listesi ise 52 oyda kaldı.

YALÇINER: MGC BU SEÇİMDE ÇITAYI YÜKSELTTİ

Seçim sonunda bir açıklama yapan başkan adaylarından İbrahim Yalçıner seçime katılan herkese teşekkür ederek ""Grçekten son yılların en güzel yarışı oldu. Son derece olgunlukla geçen büyük bir rekabet gerçekleştirdik hep birlikte. Ben bu seçimle birlikte Mersin gazeteciler Cemiyeti'nin çıtayı yükselttiğine inanıyorum. Bundan daha geriye gitmeyeceğiz. Bundan sonra her şey daha güzel olacak en azından bazı tartışmaları ortadan kaldırmış olduk iyi oldu. Ben yeni başkanımız Rüstem Kaya Tepe'ye başarılar diliyorum. Her zaman yanında olacağız. Hep birlikte başaracağız bu kongreden barış ile çıktık" dedi.

ŞAHİN: MAHKEME YOLU YOKTUR

Yeni başkan Kaya Tepe'yi tebrik eden Fatih Şahin'de "Mahkeme yolu falan yoktur. Kaya Tepe'yi sonuna kadar destekleyeceğiz yanında olacağız" diye konuştu.

DEMİRTAŞ: KAVGA İLE OLMAZ

Turgay Demirtaş'da güzel bir seçim olduğunu ifade ederek "Çok demokratik tam istediğim gibi bir seçim oldu. Fatih Bey'in de bu son açıklaması beni çok mutlu etti, çünkü kavga ile bu işi toplayamayız. Kim kazanırsa kazansın onun yanında olacağız dedik. Ellerimizi kaldıracağız ve yine hep birlikte çalışacağız" ifadelerini kullandı.

TEPE: GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ

Seçimi kazanan Kaya Tepe ise destek veren vermeyen diye ayrım yapmayacağını ifade ederek"Bu süreçte destek vermeyen de vermiş sayılır. Bu anlamda divana teşekkür ederim, çok yoruldular" dedi. Seçim sürecinde Turgay Demirtaş'tan dostluğu, İbrahim Yalçıner'den düzeni intizamı, Fatih Şahin'den ise mücadeleyi öğrendiklerini anlatan Tepe, Hepimiz birlik beraberlik içerisinde hep birlikte yöneteceğiz. Hepimiz birlik beraberlik içerisinde bu Cemiyeti hak ettiği yere getireceğiz. Ekip arkadaşlarımız çok uğraşlar verdiler çok çalıştılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim" diye konuştu.

Seçim sürecinde büyük mücadele verdiklerini vurgulayan Tepe şunları söyledi: "Biz Büyükşehir Belediye Başkan adayı gibi her yere gittik. Yaptığımız kilometrenin haddi hesabı yok. Ciddi bir efor sarf ettik. Gördüğünüz gibi yüzde 90'ın üzerinde bir katılım var. Bu bir Türkiye rekorudur. Herkes gelmiş herkese ulaşılmış herkesin iradesi bu sandra yansıdı. Sağ olsun bizi layık gördüler ama biz gereği neyse yapacağız kimsenin güvenini boşa çıkarmayacağız bundan emin olun. Bir sene sonra yine genel kurul var. İnşallah yaptıklarınızla karşınızda olacağız."

Konuşlarının ardından başkan adayları ellerini havaya kaldırarak birlik beraberlik mesajlarını yineledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi