"Bunca hizmeti borç almadan yaptık"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toroslar İlçesi Mahalle Muhtarları ile Bilgilendirme Toplantısı’nda bir araya geldi.

admin
Bu içerik 159 kez okundu.

  Toroslar İlçesi Gönül Restoran’da düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Toroslar İlçe Başkanı Burhanettin Erdoğan, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Kiremithane Muhtarı Ali Ülgen, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Mersin Şube Başkanı ve Çavuşlu Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Soysal, Tüm Muhtarlar Derneği ve Mersin Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Yeşilova Mahalle Muhtarı Ergün Ünlü ile muhtarlar katıldı.

Yeni dönemin ilk muhtarlar toplantısını, Toroslar’da başlatan ve bundan sonra da ilçe ilçe muhtar ile Bilgilendirme Toplantıları’na devam edecek olan Başkan Seçer, 7 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirdikleri çalışmalardan söz ederken, bundan sonraki süreçte yapmayı planladıkları hizmetleri de aktardı. 67 mahallenin sorunlarının değerlendirildiği toplantıda, konuşmaların ardından muhtarların talep, öneri ve şikayetleri de dinlenerek, tek tek not alındı.

Başkan Seçer, toplantıda, eğitimden sosyal hizmetlere, yol-asfalt çalışmalarından sağlığa, kadınların sosyal yaşama katılımlarını daha aktif hale getiren çalışmalardan tarıma, park ve bahçelerden kültürel etkinliklere, sağlıktan MESKİ’de gerçekleştirilen hizmetlere kadar kısa sürede hayata geçirilen hizmetleri ve bundan sonra yapmayı planladıkları projeleri anlattı. Seçer, ayrıca Toroslar’da görev yapan 67 muhtardan neredeyse tamamına yakınının toplantıya katılım sağlamasının kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti.

 

 “67 MAHALLEMİZİN SORUNLARINI DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Toroslar’da görev yapan 67 muhtardan neredeyse tamamına yakınının toplantıya katılım sağlamasının kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Seçer, “Toroslar İlçemiz’de 67 muhtarımız var. Hepinize müteşekkirim. Çok çok teşekkür ediyorum. Mevcut tamam. 2 mazeretli, 1’de ulaşılamayan muhtarımız var ama 64 muhtarımız burada. Bu bir şeyi gösteriyor, hepiniz işinizi ciddiye alıyorsunuz. Burada Toroslar İlçesi’ni konuşacağız. 67 mahallemizin sorunlarını değerlendireceğiz. Bugüne kadar yapılanları, bundan sonra sizlerin isteklerini, arzularını, bizim geri kaldığımız, eksik kaldığımız tarafları konuşacağız. Ciddiyet güzel şey. Gelişen toplumlara bakın. Bugün dünyada gıpta ile baktığımız ülkelere bakın. Son derece disiplinli ülkelerdir. Son derece işini ciddi yapan insanlardır. Aldığı sorumluluğu, görevi yerine getiren insanlardır ve bu insanlar bugün o toplumları, o ülkeleri dünyada saygın noktalara getirmiştir. Biz de bu yolda gideceğiz. Tartışmasız” diye konuştu.

SEÇER, 7 AYDA HAYATA GEÇİRDİĞİ HİZMETLERİ ANLATTI

Konuşmasının ardından sunuma geçen Başkan Seçer, eğitim alanında hayata geçirilen çalışmalardan, spor alanında gerçekleştirilen hizmetlerden, sosyal hizmetler konusunda yapılan projelerden söz etti.

Yol-asfalt alanındaki çalışmalara geldiğinde de Mersin genelinde 158, Toroslar’da ise toplam 27 km asfalt yol yapıldığını ifade eden ve asfalt çalışmalarının 12 ay boyunca devam edeceğini aktaran Seçer, “İmkanımız ölçüsünde Büyükşehir’indi, Toroslar’ındı, Akdeniz’di, bahçe yoluydu, köy yoluydu, orman yoluydu ayrımı yapmaksızın, gücümüzün yettiğince Mersin’in tüm yollarında Büyükşehir olarak faaliyette bulunmak istiyoruz. Bunu da imkanlarımız ölçüsünde yapacağız” dedi.

“BU BELEDİYE, 7 AY GEÇTİ BANKALARDAN DAHA 1 TL FAİZ ÖDEYİP, BORÇ ALMADI”

Belediye’de alımları mümkünse her aileden bir insan çalışsın şeklinde yapmaya çalıştıklarını anlatan Seçer, şöyle devam etti:

“Belediyedeki personel krizi nedir biliyor musunuz? Daha çok bunları yaratanlar, torpille, siyasi saiklerle alınan personel. Çalışmaya ihtiyacı olan, çocuğuna ekmek götürmeye ihtiyacı olan vatandaşımın böyle bir derdi yok. Helaliyle parasını kazanıyor ve bizi de vatandaş karşısında onure ediyor. 100 kadın personel için her gittiğim yerde teşekkür alıyorum. Ben de o kadın çalışanlarıma teşekkür ediyorum. Emeklerine, yüreklerine sağlık. Bunu aşmamız lazım. Bu memleketin hizmete ihtiyacı var. Biz bir 5 yıl daha seçilelim diye, dolduralım bizim arkadaşların çocuklarını, sistem çöksün. Zaten para da ödeyemem. 7 ay geçti bankalardan daha 1 TL faiz ödeyip, borç almadı bu belediye. Çünkü israfı ve gereksiz harcamaları ortadan kaldırdık. Önemli bir tasarruf sağladık. Tasarruf sağladık derken hizmetlerden vazgeçtik, hizmetleri yapmıyoruz da onun için harcamalarımız düştü değil. Olsa da olur, olmasa da olur, hatta olmasa da iyi olur dediğimiz harcamaları ortadan kaldırdık. Baktık ki masraflarımız düştü. Bizim için her bir kuruşun kıymeti var. 60 milyon liradan fazla personel giderim var. Her önümüze geleni kadrolaşma adına işe alamayız. İşten çıkarmalar oluyor. Açıkça ifade ediyorum. Bizim kimsenin siyasi görüşüyle işimiz yok. Olmayacak. Ama adam çalışmıyor, adam aldığının karşılığını vermiyor. Ben vatandaşlarımın vergileriyle ödenen ve bana teslim edilen, benim asaletime, onuruma, şerefime güvenip bu parayı teslim eden vatandaşa ihanet edemem. Onların parasını çar çur edemeyiz. Çalışan adamla işimiz olmaz. Bu felsefemiz böyle devam edecek.”  (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”
“15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”