Advert

Gültak'tan otizmli çocukların yuhalanmasına tepki

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Akdeniz Belediye meclis toplantısında, Aksaray'daki bir ilkokulda otimzli çocukların yuhalanması iddiası ile ilgili yaptığı konuşmada, "İnsan otistik olabilir, farklı bir engelli olabilir. Eğer iddialar doğruysa yapılan aymazlıktır. Engelli çocuklarımıza yapılan bu hareket; insani, vicdani, dini, ahlaki hiçbir değerimize sığmaz” dedi.

Gültak'tan otizmli çocukların yuhalanmasına tepki
Gültak'tan otizmli çocukların yuhalanmasına tepki admin
Bu içerik 563 kez okundu.

 Selma Kılıç

Akdeniz Belediye Meclisi, Kasım ayı 2’inci oturumunu, belediye konferans salonunda yapıldı.

Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın başkanlık ettiği toplantıda, bir önceki oturumda komisyonlara havale edilen maddeler görüşülerek karara bağlandı. Bu kapsamda, Meclis Başkanı ve üyelerine; 2020 yılında ödenecek huzur hakkı ile ilgili komisyondan gelen karar, oylamada üyelerin oybirliği ile kabul edildi. Destek Hizmetleri Müdürlüğü hizmet ve çalışmalarının etkin, sağlıklı ve zamanında yürütülebilmesi için planlanan araç kiralanması ile ilgili komisyon kararı da yine üyelerin oybirliği ile meclis’ten geçti.

Ayrıca, Nusratiye Mahallesi’nde, mülkiyeti TCDD’ye ait bir 12 dönümlük arazinin park ve spor alanı olarak kiralama yapılabilmesi için Başkan Gültak’a yetki verildi.

Camişerif Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait binanın, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) 10 yıl süre ile protokolle yeniden tahsisine ilişkin teklif de yine Meclis üyelerinin oybirliği ile kabul eldi.

"HİZMET ÜRETMEK İSTİYORUZ"

Başkan Gültak, Belediye Meclisi’nde yaşanan uyum nedeniyle tüm Meclis üyelerine teşekkür ederek; “Hepimiz kardeşiz. Aynı çatı altında siyaset üretiyoruz. Amacımız, gençlere, çocuklara, ihtiyarlara, kadınlara hizmet üretmek. Aynı fikirde olmak zorunda değiliz ama hepimiz kardeşiz, Adem ile Havva’nın çocuklarıyız. Tek amacımız Akdeniz’e, Mersin’e ve vatandaşlarımıza hizmet etmek. Fitnenin, fesadın giderilmesinin en güzel yolu da bir araya gelmek, tartışabilmek ve güzel fikirleri hep birlikte ortaya çıkarabilmektir” diye konuştu.

 “OTİZMLİ ÇOCUKLARIMIZI YUHALAYANLARI KINIYORUM”

Meclis üyelerinin, Aksaray’da bulunan Mehmetçik İlkokulu’nda, bazı öğrenci velilerinin otizmli sınıfta okuyan çocukları yuhaladığı iddiasını gündeme getirmesi üzerine sert konuştu.

“İnsan otistik olabilir veya farklı bir engelli olabilir. Eğer iddialar doğruysa yapılan aymazlıktır” diyen Gültak; “Engelli çocuklarımıza yapılan bu hareket; insani, dini, ahlaki hiçbir değerimize sığmaz. Hiç kimse sağlığının ne olacağını bilemez. Bugün sağlıklıyız ama az sonra şu kapıdan çıkarken engelli kalabiliriz. İnsana, yaratandan dolayı saygı duyulmalıdır. Bu aymazlıktır. İnsan otistik olabilir veya farklı bir engelli olabilir. Engelli çocuklarımıza yapılan bu hareket; insani, vicdani, milli, dini, ahlaki hiçbir değerimize sığmaz” şeklinde konuştu.

“Ne olursa olsun, kim olursa olsun insanı sevmek vermek, hepimizin ortak değeridir. Fakat maalesef bazı insanlarda arızalar çıkabiliyor” diyen Gültak, “Bizim çocuklarımız da torunlarımız da otistik olabilir. Ama onları seveceğiz. Onlara sevgimizi vereceğiz. Sevgi her şeyi çözer. Yeter ki onlara sahip çıkalım. Bu konuda bir program da yapalım. Otizmli çocuklarımızı Park-Bahçeler Müdürlüğümüze ait fidanlıkta tekrar misafir edelim. Meclis üyelerimiz de çocuklarımızla beraber olsun. Bunu en kısa zamanda yapalım” dedi. Başkan Gültak, engelli bireylere karşı farkındalık yaratmak ve empati kurmak amacıyla çeşitli projeler hayata geçireceklerini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı