Tarsus’ta kasaplar denetlendi

Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerince Tarsus genelinde faaliyette bulunan 182 adet kasap, et market, Şarküteri, kendin pişir kendin ye ve piliç eti satış noktalarında yıllık denetim planı dahilinde rutin olarak denetimler yapılarak, İşletmelere ait İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı başta olmak üzere fiziki durumu ve genel hijyen kuralları kontrol edildi.

Tarsus’ta kasaplar denetlendi
Tarsus’ta kasaplar denetlendi   admin
Bu içerik 213 kez okundu.

  Denetimler sırasında Öncelikle Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Mezbahanesi tarafından büyük ve küçükbaş hayvanlara ait veteriner hekim tarafından onaylanmış kesim raporları ve satış noktalarında ki karkaslarda mevcut mühürler kontrol edildi.

İlçe genelinde özellikle sonbahar ve kış aylarında satışa sunulan ve yöresel olarak kangal ve dalak sucuk olarak bilinen sucuklardan, 3 aylık periyotlarda denetimler gerçekleştirilirken Eylül ve Şubat aylarında numune alınarak Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Laboratuvarında serolojik analizleri yapılarak üretiminde kullanılan kırmızı ve beyaz et hayvan türleri belirlendi.

Yapılan denetimler sonucunda mevzuatlara aykırı olarak faaliyet gösteren işletmeler hakkında gerekli yasal işlemler yapıldığı kaydedildi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Üreten bir Akdeniz hedefliyoruz”
“Üreten bir Akdeniz hedefliyoruz”
Kızılay 2019 yılında 75 bin ünite kan aldı
Kızılay 2019 yılında 75 bin ünite kan aldı