“Hukukun üstünlüğü mücadelesinden vazgeçmeyin”

Mersin Barosunda stajını tamamlayan 9 stajyer avukat, düzenlenen yemin töreninde cübbe giyerek, avukatlık mesleğine resmi olarak ilk adımı attı. Genç avukatlara ruhsatnamelerini Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz imzalayarak takdim etti. Törende konuşma yapan Yeşilboğaz, toplumu karanlıktan aydınlığa çıkaran tek gücün hukukçular olduğunu vurgulayarak, “Hukukun üstünlüğü mücadelesinden hiçbir zaman vazgeçmeyin” dedi.

“Hukukun üstünlüğü mücadelesinden vazgeçmeyin”
“Hukukun üstünlüğü mücadelesinden vazgeçmeyin” admin
Bu içerik 259 kez okundu.

 Mersin Barosunda stajını tamamlayan 9 stajyer avukat, düzenlenen yemin töreninde cübbe giydi. Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Başkan Yardımcısı Fatma Demircioğlu, Sayman Kazım Yüksel, avukatlar ve aileler, Mersin Barosu Konferans Salonunda düzenlenen yemin töreninde, kürsüye tek tek çıkıp yemin eden stajyer avukatlar Esra Genç, Halil İbrahim Yaprak, Merve Karataş, Hatip Azad Dağ, Emel Duran, Barış Arslan, Sema Güler, Ahmet Alper Tamer ve SafureOrtak’ın ruhsat heyecanını paylaştı.

“TOPLUMU KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKARAN TEK GÜÇ HUKUKÇULARDIR”

Tören öncesinde konuşma yapan Yeşilboğaz, “Genç meslektaşlarımız,  zorlu bir mücadelenin içerisine girdiklerinin farkındalar. Ülkemizdeki hukuk ikliminin hiç de istemediğimiz gibi olduğu bir süreçte genç meslektaşlarımız, bu zorlu görevi ifa ederken mutlaka zorluklarla, engellemelerle karşılaşacaklar. Ama inanmaları ve sığınmaları gereken tek yerin, hukukun üstünlüğü ve adalet olduğunu unutmamalıdırlar. Bir takım erkler, hukuksuzluğu ülkede hâkim kılmaya çalışacaklar. Buna hukukçular direnmelidir, karşı koymalıdır. Genç meslektaşlarımız da bu mücadeleyi vermek zorundalar. Bizi diğer meslek örgütlerinden ayrı kılan; hak, hukuk, adalet çizgisindeki yılmaz savunuculuğumuz ve mücadelemiz olmuştur. Toplum ne zaman karanlığa gömülse, toplumu aydınlığa çıkaran tek güç hukukçular olmuştur. Sizlerin de bu hukukçulardan olmanızı, bu ülkeye hukukun üstünlüğünü getirene kadar mücadelenizden asla vazgeçmemenizi temenni ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra yemin eden stajyer avukatlarımıza cübbelerini, Baro Başkanı Yeşilboğaz ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar giydirerek, mutluluklarına ortak oldular. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MESKİ Kasım ayı genel kurulu birinci toplantısı yapıldı
MESKİ Kasım ayı genel kurulu birinci toplantısı yapıldı
Akdeniz'den ağaçlandırma seferberliğine destek
Akdeniz'den ağaçlandırma seferberliğine destek