Advert

"Sözleşmeli personeller kadroya alınmalı"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, belediyelerde çalışan sözleşmeli personellerin geleceğinin başkanların iki dudağı arasında olması gerektiğini belirterek "Belediyelerde sözleşmeli olarak çalışan personel kadroya alınmalı” dedi.

admin
Bu içerik 164 kez okundu.

 MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, TBMM Genel Kurulunda; kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışan personellerin kadroya geçirilmesi konusu ile ilgili söz aldı.

Belediyelerde çalışan yaklaşık 20 binin üzerinde 4/B'li sözleşmeli personelin kadro beklediğini anlatan Şimşek, Belediyelerde sözleşmeli olarak çalışan personellerin kadroya alınması gerektiğini söyledi.

Belediyede çalışan personellerin geleceğinin 31 Aralık tarihine kadar belediye başkanlarının ağzından çıkacak olan tek bir kelimeye bağlı olduğunu ifade eden Şimşek, "En son 2013 yılında belediyelerde çalışan binlerce personel kadroya alınmıştır yalnız 2013 yılından bu tarafa sözleşmeli yapılan personelin hiçbirinin kadro hakkı yoktur ve 31 Aralık tarihine kadar da bu sözleşmeler yenilenmezse 20 binin üzerinde insan işsiz kalacaktır. Mesleğine ve sınıfına bakılmaksızın bütün kamu kurumlarındaki sözleşmeli personelin kadroya alınmasını, bununla ilgili bir kanun teklifi verilmesini talep ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Seçer orkestra yönetti
Başkan Seçer orkestra yönetti
Toroslar, Ata'sını dualarla andı
Toroslar, Ata'sını dualarla andı