Tarsus'ta çölyak hastalarına ücretsiz 'glutensiz' ekmek

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla Türkiye’de örnek çalışmalara imza atan Tarsus Belediyesi, çölyak hastalarına yönelik glutensiz ekmek dağıtımını sürdürüyor.

Tarsus'ta çölyak hastalarına ücretsiz 'glutensiz' ekmek
Tarsus'ta çölyak hastalarına ücretsiz 'glutensiz' ekmek  admin
Bu içerik 148 kez okundu.

 47’Sİ ÖĞRENCİ OLMAK ÜZERE 100’ÜN ÜZERİNDE HASTA

Tarsus Belediyesi, bir sindirim problemi olarak ortaya çıkan ve glutensiz gıdalarla beslenmek zorunda olan 47’si öğrenci olmak üzere 100’ün üzerinde çölyak hastasına glutensiz ekmek dağıtımı devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile getirtilen glutensiz ekmekler her hafta Cuma günü 10’ar adet olmak üzere ailelere ücretsiz teslim ediliyor. 

HER AY 5 BİN EKMEK DAĞITILIYOR

Aylık yaklaşık 5 bin ekmek dağıtımı yapılırken, glutensiz gıdalarla beslenmek zorunda kalan diğer hastalarda bu hizmetten faydalanabiliyor.

Tarsus Belediyesi tarafından dağıtılan ücretsiz glütensiz ekmek hizmetinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerini dile getirdi. Başkan bozdoğan , “ Çölyak hastalarımızın yoksun oldukları imkânlara ulaşmasını sağlamak adına bu hizmetimiz düzenli devam edecektir”  dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Miyavpark yenilendi
Miyavpark yenilendi
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü