“Yeni düzenleme avukatları izole eder”

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün, ‘avukatların mahkeme salonuna gelmeden ofislerinden duruşmalara katılabilecekleri bir sistem’ üzerinde çalıştıklarını avukatlara müjde diyerek açıklamasını eleştirerek, bu düzenlemenin avukatların izole edilmesine neden olacak bir adım olduğunu söyledi.

“Yeni düzenleme avukatları izole eder”
“Yeni düzenleme avukatları izole eder” admin
Bu içerik 310 kez okundu.

 Ankara Yeni Adalet Sarayı Yapım Projesi Protokol İmza Töreni'ne katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, avukatların mahkeme salonuna gelmeden duruşmalara katılabilecekleri bir sistem üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Gül yeni sistemle ilgili, "Duruşma salonuyla entegre edilecek bir sistemle hakim, tanımlı avukatı duruşmaya bizzat gelmeksizin duruşmayı icra edecek. Bu konuda da çok önemli bir yeniliğe imza atmış olacağız" dedi.

 “BU HUSUSUN İYİ İRDELENMESİ GEREKİYOR”

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ise düzenlemeyi eleştirdi.

Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz konu ile ilgili açıklamasında, “Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün açıklamasına göre, yeni yargı paketinde yer alan düzenlemede, avukatlar adliyeye gitmeden bürolardan duruşmalara katılabilecek deniliyor. Teknoloji gerçekten güzel, hayatımızı kolaylaştıran yönleri var. Ancak bu hususun iyi irdelenmesi gerekiyor. Adliyelerde başlayan kısıtlı alan, avukatın girebildiği alanların birer birer kapatılması, avukatların sistemde izole edilmesine yönelik girişimler, şu an en çok tartışılan husus iken bu yeni düzenleme acaba avukatları sistemin ve adliyelerin dışına çıkarma, yargılama sujesi olmaktan çıkarma anlamına da gelebilir” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toroslar’da 450 adet fidan toprakla buluştu
Toroslar’da 450 adet fidan toprakla buluştu
Satranç turnuvasının finali 22 Kasım'da
Satranç turnuvasının finali 22 Kasım'da