"Esnaf korunmalı"

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, Kuva-i Milliye ve Fabrikalar Caddesi'nin Mersin ekonomisinde önemli bir yeri bulunduğunu belirterek "Cadde üzerindeki esnaflarımız da fabrikalar kadar önemli. Onlar da istihdam sağlayıp vergi ödüyor. Esnafımızı ne kadar korursak, ilerisi için o kadar yatırım yapmış oluruz" dedi.

admin
Bu içerik 550 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK

 ‘Uluslararası Hastane Caddesi Sanat Projesi, Myrna Art 2019’ etkinlikleri kapsamında Mersin Barosu'nda düzenlenen etkinlikte konuşan MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Hastane Caddesi’nin ve Fabrikalar Caddesi'nin geçmişten günümüze Mersin ekonomisindeki yerini ve önemini vurguladı.

Kuva-i Milliye Caddesi'nin özünde göç yolu bulunduğunu belirten Kızıltan “Köylüler bu yolu kullanarak şehre inip ticaret yapardı. Yine aynı yolu kullanarak yazın yaylarına çıkardı” dedi.

Fabrikalar Caddesi'nin ise, küçük sanayicilerin faaliyet göstermesi nedeniyle geçmişte sanayinin temelini oluşturduğunu anlatan Kızıltan, teknik öğretmen ve sanayici babasın da sanayiciliğe ilk adımı bu cadde üzerinde açtığı dükkan ile attığını söyledi. Bu caddelerde yapılan etkinliklerin amacının esnafı korumak ve ticaretin devamlılığını sağlamak oluğunu vurgulayan Kızıltan, “Cadde üzerindeki esnafımız da fabrikalarımız kadar önemli. Onlar da istihdam sağlıyor, vergi ödüyor. Esnafımızı ne kadar korursak, ilerisi için o kadar yatırım yapmış oluruz. Elbette esnafımız da kendisini geliştirmeli. Ancak bu şekilde caddelerimiz gelişebilir” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobilde 200 gram esrar ele geçirildi
Otomobilde 200 gram esrar ele geçirildi
MGC yönetimi Okdemir'in Atatürk Fotoğraf sergisini ziyaret etti
MGC yönetimi Okdemir'in Atatürk Fotoğraf sergisini ziyaret etti