Advert

Demir: Kurucu ayarlarına dönen bir CHP iktidar olur

Alevi Kültürü Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, CHP’nin yerel yönetimlerdeki başarısını iktidara taşımak için çalışması gereğini belirterek "AKP İktidarının ülkemizi ekonomi, sosyal ve dış ilişkilerde getirdiği durum ortadadır. Bugün 19 Mayıs ruhuyla yeniden kurucu ayarlarına dönen bir CHP’ye herkesin ihtiyacı var. CHP bütün kesimleri kucaklayarak iktidara yürümelidir, bunun için halkımızın desteği mevcuttur” dedi.

Demir: Kurucu ayarlarına dönen bir CHP iktidar olur
Demir: Kurucu ayarlarına dönen bir CHP iktidar olur admin
Bu içerik 306 kez okundu.

 Kemal İSTEK

CHP Mezitli İlçe Teşkilatını ziyaret eden Alevi Kültürü Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, gündeme ilişkin sorularımızı cevapladı.Bir dizi ziyaret için Mersin’e geldiğini belirterek sözlerine başlayan Demir, “Mersin’deki dostlarımızı ziyaret ediyoruz. CHP Mezitli ilçe teşkilatını da ziyaret ederek sohbet ettik ve gündemi değerlendirdik. Öncelikle Barış Pınarı Harekatı’nın yanlış olduğu konusundaki fikirlerimizi paylaştık. Burada askerimizi Ortadoğu bataklığına sokmadan Rusya ve ABD ile müzakere yapılarak istediğimizi elde edebilirdik. Bir çok şehit verdik, bunların olması kaçınılmaz değildi. En başından beri ben kişisel fikrimi açıklamıştım. Bugün gelinen noktada müzakerelerle sonuç alındığını görüyor ve askerimizin Suriye’ye gitmesinin yanlış olduğunu vurguluyoruz. Öte yandan ABD Başkanı Trup, uçuk kaçık bir adam gönderdiği mektubun karşılığı olarak ABD üstlerini kapatacağımızı duyurmamız gerekiyordu. Böylesinde dışarıdan gelen tehditler karşısında bütün siyasi partiler bir araya gelerek gereken cevabı vermeleri gerekiyor. Suriye ile oturup konuşulması gerekiyor. Sınırımızın güvenlik sorunu Suriye’nin legal yönetimi ile işbirliğine giderek çözmek gerekiyor” dedi.

CHP’nin yerel yönetimlerdeki başarısına ilişkin sorduğumuz sorulara cevap veren Demir, başkanlık sisteminin gereği olarak bugüne kadar bir araya gelmeyen partilerin bir arada seçimlere girerek sonuç aldıklarını belirtti. Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu dönem CHP çok iyi bir çalışma yaptı. Düne kadar bir araya gelmesi mümkün olmayan Cumhurbaşkanlık Sistemi ile iktidarın kurmak istediği sistemin  karşısında yer alınmıştır. Yıllardır bir araya gelemeyen partilerin ülkenin çıkarları doğrultusunda bir araya gelmesi halinde sonuç alınabildiğini gördük. Buralardan bir tanesi de Mersin ve Başkan Seçer’i ziyaret ederek kutladık. Sayın Seçer, Alevi Örgütlerine her zaman katkı sunmuştur. Alevi vatandaşlarımız adına kendisine teşekkür ediyoruz.”

Öte yandan CHP’nin yerel yönetimlerdeki başarısını iktidara taşımak için çalışması gereğini de dile getiren Doğan, “Yerel yönetimler çok önemlidir fakat bu başarıyı iktidara taşımak için gerekli çalışmaların yapılması gerekiyor. AKP İktidarının ülkemizi ekonomi, sosyal ve dış ilişkilerde getirdiği durum ortadadır. Bugün 19 mayıs ruhuyla yeniden kurucu ayarlarına dönen bir CHP’ye herkesin ihtiyacı var. CHP bütün kesimleri kucaklayarak iktidara yürümelidir, bunun için halkımızın desteği mevcut” şeklinde konuştu.

Bu arada Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, “Sayın Demir’i ulusal gündeminden takip ediyoruz. Kendileri ülkemiz adına önemli bir görev ortaya koyuyor. Bizleri ziyaret ederek fikir alış verişinde bulunmuş olmamızın memnuniyetini yaşıyoruz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toroslar’da 450 adet fidan toprakla buluştu
Toroslar’da 450 adet fidan toprakla buluştu
Satranç turnuvasının finali 22 Kasım'da
Satranç turnuvasının finali 22 Kasım'da