İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

2019 yılının 4. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi admin
Bu içerik 297 kez okundu.

   Mersin Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Halil Bozkurt, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, İl Müdürleri, Çukurova Kalkınma Ajansı yetkilileri, dernek başkanları, oda, sendika ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

Toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, istihdam ve mesleki eğitimin önemine vurgu yapan Vali Ali İhsan Su, toplantıda alınacak kararların il ve ülke için hayırlara vesile olmasını diledi.

Gündem maddeleriyle ilin iş gücü ve istihdamına yönelik teşvik programları, meslek edindirme kursları ve Mersin Çalışma ve İş kurumu faaliyet raporlarının görüşüldüğü toplantıda; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Halil Bozkurt, Milli İstihdam Seferberliğinde gelinen durum ve kurum faaliyet raporlarıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Gerçekleşen sunumların ardından toplantı, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasıyla sona erdi. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toroslar’da 450 adet fidan toprakla buluştu
Toroslar’da 450 adet fidan toprakla buluştu
Satranç turnuvasının finali 22 Kasım'da
Satranç turnuvasının finali 22 Kasım'da