Advert

Mezitli'de 29 kilometrelik kanalizasyonda sona gelindi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Mezitli İlçesi’nde devam eden Batı Havzası 2. kademe kanalizasyon hatları döşeme çalışmalarında sona yaklaştı.

Mezitli'de 29 kilometrelik kanalizasyonda sona gelindi
Mezitli'de 29 kilometrelik kanalizasyonda sona gelindi admin
Bu içerik 203 kez okundu.

  Mezitli’nin kanalizasyon eksikliklerinin giderilmesi kapsamında ihale edilen ve yapımına devam edilen “Mersin İli Mezitli İlçesi Batı Havzası 2. Kademe Kanalizasyon Şebeke Hatları Yapım İşi” kapsamında Hürriyet, Deniz, Tece, Seymenli, İstiklal, Davultepe, 75. Yıl, Davultepe, Cumhuriyet ve Esenbağlar Mahalleleri’nde yaklaşık 29 km kanalizasyon şebeke hattı ile parsel bağlantı hatları yapımı tamamlandı.

Kanalizasyon çalışmalarının tamamlanması ile Hürriyet, Deniz, Tece, Seymenli, İstiklal, Davultepe, 75. Yıl, Davultepe, Cumhuriyet Mahallelerinde eksik kalan yerler ile Esenbağlar Mahallesi’nin tamamında toplamda yaklaşık 33 km şebeke hattı ile şebeke hatlarına bağlı parsel bağlantı hatları 2019 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Mezitli İlçesi Tece ve Davultepe bölgesinin kanalizasyon hatlarının  MezitliAtıksu Arıtma Tesisi’ne bağlanmasıyla bölge sakinlerinin kanalizasyon şebeke sorununa kalıcı bir çözüm getirilecek. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Miyavpark yenilendi
Miyavpark yenilendi
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü