Advert

Festival heyecanı Mersin'i sardı

Türkiye'de narenciye üretiminde önemli bir yerde bulunan Mersin'i hafta sonu Adnan Menderes Bulvarı'nda 7.si gerçekleştirilecek Narenciye Festivali heyecanı sardı. Festival nedeniyle yurt dışından gösteri grupları Mersin'e gelerek gösterilerine başladı. Narenciye Festivali nedeniyle kentte dolaşmaya başlayan narenciye ürünleri ile işlenmiş dev figürler renkli görüntüler oluşturuyor. Vatandaşların Narenciye Festivali'ne dikkatini çekmek için kenti adım dolaşan dev figürler vatandaşların ilgisini çekiyor. Dev figürlerle birlikte kenti dolaşan yurt dışından gelen ekipler şehrin önemli mekanlarında gösteriler büyük beğeni topluyor. Bu kapsamda Festival Korteji Akdeniz Belediyesi önüne gelerek gösteri gerçekleştirdi.

Festival heyecanı Mersin'i sardı
Festival heyecanı Mersin'i sardı admin
Bu içerik 855 kez okundu.

  Selma Kılıç

Uluslararası Mersin Narenciye Festivali bu yıl 2-3 Kasım tarihlerinde Adnan Menderes Bulvarı’nda festival için ayrılan alanda gerçekleştirilecek.  Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nde 25 ülkeden 700 gösteri sanatçısı yer alacak. 100 ton narenciye ürünüyle süslemenin yapıldığı festivalde, narenciye ürünlerinden oluşan farklı lezzetler misafirlerin damaklarına hitap edecek. Cumartesi günü Saat 11.00'deki açılış töreninin ardından Adnan Menderes Bulvarı’nda kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Konserler, defile ve dans performansları Galatasaray Meydanı’na kurulacak ana sahnede gerçekleştirilecek. Side Sütunları’nda kurulacak 2. sahnede ise festival süresince dans ve müzik performansları sergilenecek. 25 farklı şefin 2 gün boyunca hünerlerini sergileyeceği Gastroshow alanında ise narenciyeli lezzetler izleyicileriyle buluşacak. Yaklaşık 50 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek festivalde, Mersinli üreticilerin stantlarında yine narenciye temalı el emeği ürünler, yiyecek içecek ve çocuklar için eğlence alanları da yer alacak.

ÖZDEMİR: NARENCİYEYE ULUSAL VE ULUSLARARASI DÜZEYDE TANITMAK İSTİYORUZ

Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, Mersin Narenciye Festivali olarak bu oluşumu gerçekleştirmemizin amacının narenciye ürününü yerel, ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak olduğunu söyledi.

Narenciye meyvelerinin tüketimini artırmak ve marka değerini yükseltmeyi hedeflediklerini ifade eden Özdemir diğer amaçlarını ise şöyle sıraladı: "Narenciyede kapasite artışı ve pazarlama şansını çoğaltıcı etki yaratmak, Mersin'in tanıtımı ve ilimize dikkat çekmek, İlde turizmin canlandırılmasına destek olmak. Kent estetiğini ve imajını yükseltmek. Kentle narenciyenin özdeşleşmesine katkı sağlamak. İlimizde geleneksel bir ürün festivali oluşturmak. Kentte her kesimin ve yaşayanların katkı koyacağı çok renkli, farklı ve ortak bir faaliyet oluşturmaktır"

FESTİVAL KORTEJİ AKDENİZ BELEDİYESİ ÖNÜNDE GÖSTERİ SUNDU

Narenciye ürünlerinden oluşan traktör römorklarındaki dev figürlerle birlikte kenti adım adım gezerek önemli noktalarda gösteriler sunan yabancı konuklar Akdeniz Belediyesi'nde vatandaşlarla buluştu.

Vatandaşların yoğun ilgisini çeken etkinlikte; portakal, limon, mandalina ve greyfurttan oluşturulan birbirinden renkli ve ilginç figürler dikkat çekti. Festival korteji ile yerli ve yabancı konukların performansını, Akdeniz Belediyesi Başkan Vekili Yakup Aykut, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri de izledi. Akdeniz Belediye yanındaki parkta düzenlenen gösterileri izlemeye gelen 7’den 70’e yüzlerce kişi, narenciye ile oluşturulan ilginç figürlerle fotoğraf çektirmek için birbirleri ile yarıştı.25 farklı ülkeden gelen gösteri sanatçıları da performanslarını sergiledi. Çocuklar ekiplere ilgi gösterdi. Akdeniz Belediyesi tarafından, yerli ve yabancı konuklara limon suyu ikram edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi