Advert

Çamsarı: Öğrencilerimize en iyi imkanı sunma gayretindeyiz

Mersin Üniversitesi Rektörü (MEÜ) Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, MEÜ 2019-2020 Akademik Yılı açılışında yaptığı konuşmada, 16 fakülte, 7 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, 31 araştırma merkezi, 5 bin personel ve 45 bin öğrenci ile güçlenen ve geçmişten gelen deneyimlerini geleceğe başarıyla taşıyan bir kurum haline geldiklerini söyledi. Geçtiğimiz günlerde US News tarafından yapılan çalışmada açıklanan Türkiye’deki en iyi küresel üniversiteler listesinde 12’inci sırada yer almalarının bunun bir göstergesi olduğunu vurgulayan Çamsarı, "Öğrencilerimize en iyi imkanları sunmaya, nitelikli bir eğitim vermeye gayret ederken akademik yönden onları güçlü bir şekilde yarınlara hazırlarken milli ve manevi duygularla ülke sevgisiyle ve çalışma azmiyle yetişmelerine de büyük önem veriyoruz" dedi.

Çamsarı: Öğrencilerimize en iyi imkanı sunma gayretindeyiz
Çamsarı: Öğrencilerimize en iyi imkanı sunma gayretindeyiz admin
Bu içerik 383 kez okundu.

  Hasan KÜÇÜK

MEÜ 2019-2020 Akademik Yılı açılış töreni Uğur Oral Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Restör Yardımcıları, akademik personel ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından MEÜ Oda Orkestrası tarafından konser verildi. MEÜ'yü tanıtan film gösteriminin ardından kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, göreve atanmasının ardından öğrenci odaklı sanayi-üniversite işbirliğine önem veren ve her alanda gelişime açık bir üniversite olma hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, "Bir günümüzü bile boşa geçirmeden çalışmak üzere kolları sıvadık. Öğrencilerimizin huzur ve güven içerisinde eğitimlerini sürdürebilecekleri bir ortam hazırlamanın yanı sıra akademik faaliyetlerin kalitesini artırmak adına fiziki alt yapıları, akademik ve idari kadroları güçlendirmek için de pek çok projeyi hayata geçirdik. Yeni fakülte, yüksekokul, bölümler ve merkezler ile bu süre zarfında Mersin Üniversitesi daha da büyüdü ve gelişti. Öğrenci sayımızı artarak 45 bini aştı. Enstitü öğrenci sayımız yüzde 141, yabancı uyruklu öğrenci sayımız ise yüzde 438 artış gösterdi" dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi , Hemşirelik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile üniversitelerinin daha da güçlendiğini anlatan Çamsarı, "Yine bu dönemde Anamur Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Meslek Yüksekokulunu 4 yıllık yüksekokul statüsüne çıkardık. Söz konusu dönemde Merkezi Derslikler, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Diş Kliniği, Mimarlık Fakültesi Ek Binası, Anamur Meslek Yüksekokulu binası, Anamur Meslek Yüksekokulu Araştırma ve Uygulama Serası gibi çok sayıda fiziki projeyi de sonlandırdık. 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip yeni binasıyla eğitim fakültemiz geleceğin öğretmenlerine modern koşullarda eğitim verme olanağına kavuştu. Mersin Üniversitesi Hastanemizin ilave üniteler ve yeni teknolojilerle donanımı güçlenirken bölgemizin sağlık alanında bir başka önemli ihtiyacını karşılamak üzere temelini attığımız 136 yataklı Onkoloji Hastanemizin inşasında da artık sona geldiğimizi büyük bir mutlulukla ifade etmek istiyorum. 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip ve bin kişi kapasitesi Mersin Üniversitesi Camiimizi de hayırseverlerimizin desteği ile ibadete açmayı arzuluyoruz. Yine Akdeniz Kültürlerini Araştırma ve Kongre Merkezini de en kısa sürede 2020’den önce hizmete açmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Çamsarı'nın konuşmasının ardından Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker tarafından açılış dersi verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Miyavpark yenilendi
Miyavpark yenilendi
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü
Hurda paletler, kuş gözlemevine dönüştü