Advert

Mersin Barosu'ndan Cumhuriyet Resepsiyonu

Mersin Barosu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu düzenledi. Resepsiyonda Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ve yönetim kurulu, Cumhuriyet coşkusunu avukatlar ve kent protokolüyle birlikte kutladı. Yeşilboğaz gecede yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyet umuttur, nefestir” dedi.

Mersin Barosu'ndan Cumhuriyet Resepsiyonu
Mersin Barosu'ndan Cumhuriyet Resepsiyonu admin
Bu içerik 227 kez okundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Mersin Barosu tarafından Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi. Mersin Barosu Gökdelen Hizmet Biriminde Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ın ve yönetimi kurulunun ev sahipliğinde, canlı müzik dinletisi eşliğinde düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonuna, KKTC Mersin Başkonsolusu Zahide Mendeli, Akdeniz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Onur Eryılmaz Gümüştok, Giresun Üniversitesi Rektör Yrd. Rrof. Dr. Abbas Karaağaçlı, avukatlar ve stajyer avukatlar katıldı.

“ÖZGÜRLÜK CUMHURİYETTEN DOĞUP, YİNE CUMNHURİYETE DÖNÜŞÜYOR”

Gecede konuşma yapan Baro Başkanı Yeşilboğaz, “Mavi gözlü gencecik bir subayın, acıya doygun bir coğrafyanın haddini aşan bütün hayallerini bir bir gerçeğe dönüştürmesinin 96. yılı kutlu olsun. Dünyanın hiç bilmedikleri yerlerini sömürerek semiren harici; kökleri Ortaçağ’da, meyveleriyse halen aramızda olan dahili düşmanlara inat biz tam 96 senedir kul değil bireyiz. Tam 96 senedir Başkomutan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıyla birlikte bir var olma savaşında canını ortaya koyarak her birimize birer hayat bahşeden büyüklerimiz sayesinde özgürlük kanımızda dolaşıyor. Bu özgürlük öyle bir özgürlük ki; Cumhuriyet’ten doğup yine Cumhuriyet’e dönüşüyor.

“GÜZEL GELECEK UMUDUNU İÇİMİZE MUSTAFA KEMAL EKİYOR”

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde gökyüzümüze çatı, altımıza toprak olan bu vatan; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk sayesinde tam 96 senedir ev oluyor, okul oluyor, fabrika oluyor, orman oluyor. Bu ülke üzerinde ışığı yanan her pencere, tüten her baca, işleyen her demir ve alınan her nefes Cumhuriyet’e minnet borçlu. Dünyanın en güzel bu minneti, bizlere bu Cumhuriyet altında çocuklarımıza bırakacağımız daha güzel günlerin kutsal borcuna dönüşüyor. Çocuklarımıza olan güzel gelecek borcunu hakkıyla yerine getirebilmenin umudunu ise içimize yine Mustafa Kemal ekiyor. Çünkü Cumhuriyet, umuttur. Umudu gerçekleştirecek azim; azmi emeğe dönüştürecek kararlılıktır.

“CUMHURİYET İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

Cumhuriyet, bir kişinin ya da ailenin vicdanına lütfedilmeden yaşanan her hayat, o hayat boyunca alınan her nefestir. Cumhuriyet, geçen her sene daha da derine ilerleyen bir kök gibi en ince kılcal damarlarımıza sirayet ediyor. Tarih şahit olacaktır ki; o kökler her sene daha derine, Cumhuriyet’in coşkusu ise arşa yol alacak. Çünkü Cumhuriyet, ilelebet payidar kalacak. Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96. senesi kutlu olsun” ifadesini kullandı. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobilde 200 gram esrar ele geçirildi
Otomobilde 200 gram esrar ele geçirildi
MGC yönetimi Okdemir'in Atatürk Fotoğraf sergisini ziyaret etti
MGC yönetimi Okdemir'in Atatürk Fotoğraf sergisini ziyaret etti