Advert

Coşkuyla kutluyoruz

29 Ekim Cumhuriyet'in ilanının 96. yıl dönümü tüm Türkiye'de olduğu gibi Mersin'de de coşkuyla kutlanmaya başlandı. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Vali Su burada gazetecilere yaptığı açıklamada; "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Çelenklerimizi sunduk. 29 Ekim'i törenlerle kutlayacağız. Milletimiz geçmişten bugüne her türlü olumsuzluğa rağmen her zaman özgürlüğüne bağımsızlığına sahip çıkmıştır. Bundan sonra da çıkacaktır" dedi. 29 Ekim'de Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenecek tören ise saat 10.00'da başlayacak.

Coşkuyla kutluyoruz
Coşkuyla kutluyoruz  admin
Bu içerik 361 kez okundu.

 Selma Kılıç

29 Ekim Cumhuriyet'in ilanının 96. yıl dönümü Mersin'de coşkuyla kutlanmaya başlandı. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Alanı'ndaki kutlama etkinlikleri Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Atatürk Anıtı'na  çelenk sunması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Ali İhsan Su gazetecilere açıklamalarda bulundu. "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz" diyen Su, "Çelenklerimizi sunduk. 29 Ekim'i  törenlerle kutlayacağız. Milletimiz geçmişten bugüne her türlü olumsuzluğa rağmen her zaman özgürlüğüne bağımsızlığına sahip çıkmıştır. Bundan sonra da çıkacaktır" diye konuştu.

Kurtuluş Savaşı'nın ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu zaferin Cumhuriyetle taçlandırıldığını ifade eden Su, "Bu bakımdan geçmişten günümüze vatanımız, milletimiz, ülkemiz için hayatını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmetle anıyorum. Kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Bizde onlara layık olmak için Cumhuriyetimizin 96. Yılında Cumhuriyetimizi daha ileri seviyelere taşımak için ülkemizi çağdaş muasır medeniyetler seviyesinin daha üzerine çıkarmak için var gücümüzle hep birlikte gayret edeceğiz, çalışacağız. Çalışmaya devam edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum" şeklinde konuştu.

CUMHURİYET ALANINDAKİ TÖREN SAAT 10.00'DA BAŞLAYACAK  

Cumhuriyet Bayramı törenleri 29 Ekim Salı günü ise saat 09.30'da Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun Kültür Merkezi Şeref Salonu'nda tebrikleri kabulü ile başlayacak. Saat 10.00'da ise  Cumhuriyet Alanı'nda resmi tören düzenlenecek. Resmi törende Vali Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacak. İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekilmesinin ardından Mersin Valisi Ali İhsan Su günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacak. Törende öğrenciler şiirler okuyacak ve Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ile Mersin Üniversitesi Halk Dansları Grubu gösteriler sunacak. Program resmi geçit töreni ile sona erecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi