Advert

Akkuyu NGS Büyükeceli halkını canından bezdirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gülnar İlçe Başkanı Ahmet Barut, Büyükeceli Mahallesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Santral inşaatı için yapılan çalışmaların mahalle halkını canından bezdirdiğini belirtti.

Akkuyu NGS Büyükeceli halkını canından bezdirdi
Akkuyu NGS Büyükeceli halkını canından bezdirdi  admin
Bu içerik 745 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK ÖZEL-HABER

 Büyükeceli Mahallesi'nin her tarafının şantiye görünümünde olduğuna dikkat çeken Barut herhangi bir planlamanın olmamasından dert yandı.

Yol kenarlarının gelişigüzel park edilmiş araçlarla dolu olduğunu ifade eden Barut her an kavga çıkabilme endişesi yaşadıklarını söyledi.

"ŞİRKETLER KANALİZASYONLARINI DEREYE SALIYOR"

Gülnar'ın tek denize girilen güzelim koyunun artık tehlike altında olduğunu öne süren Barut, "Şirketler kanalizasyonlarını dereye salıyor. Mahalle halk kokudan yatamaz oldu, çaresizler. İçme suları tehdit altında. Mahalle halkı isyanda ancak kimse dertlerini dinlemiyor. Bu şirketler hükümete yakın şirketler deniliyor. Kimseyi dinlemiyorlar.Tel örgü içerisindeki yani Rusların bölgesine kimseyi almıyorlar. O güzelim ormanı sürekli kesiyorlar, traşlıyorlar kimse dur diyemiyor" dedi.

"MAHALLELİNİN YAŞAMI TEHDİT ALTINDA"

Bölgenin en güzel turizm alanı olan mahallenin arasına işçi barınma alanlar kurulduğunu her tarafın toz duman içinde olduğunu anlatan Barut "Yoldan geçen arabaların kaldırdığı dumanlar meyve ağaçlarına zarar veriyor. İnsanlar evlerinin pencerelerini açamıyor. Çalışan yüzlerce işçi gelişi güzel dolaşıyor. Buyükeceli halkı çok rahatsız. Evlerinde rahat edemiyor, uyuyamıyor, işlerine, bahçelerine güvenle gidip gelemiyorlar. Yaşamlar tehdit altında. Nukleer santral açılmadan insanların yaşamını tehdit ediyor.Kanun tanımazlık had safhada. Yetkililerden çözüm istiyorlar" ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin İşkur engelli ve eski hükümlülerin yanında
Mersin İşkur engelli ve eski hükümlülerin yanında
Yaşlı nüfusunda Mersin 9. Sırada
Yaşlı nüfusunda Mersin 9. Sırada