Advert

“Mersin Dedikleri Bir Limandı Aslında” kitabı tanıtıldı

Gazeteci-Yazar Abdullah Ayan tarafından yazılan ve MESİAD’ın sponsorluğu ile basımı gerçekleştirilen ‘Mersin Dedikleri Bir Limandı Aslında’ kitabının imza günü ve söyleşisi MESİAD Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. MESİAD Başkanı Hasan Engin, kitabın ‘Mersin’in hafızası’ niteliğini taşıdığını belirterek her Mersinlinin kitabı okuması gerektiğini kaydetti.

“Mersin Dedikleri Bir Limandı Aslında” kitabı tanıtıldı
“Mersin Dedikleri Bir Limandı Aslında” kitabı tanıtıldı  admin
Bu içerik 203 kez okundu.

 Gazeteci-Yazar Abdullah Ayan tarafından Mersin’in yakın tarihine ışık tutması için yazılan Mersin Dedikleri Bir Limandı Aslında isimli kitabın imza günü ve tanıtım kokteyli çok sayıda davetlinin katılımıyla MESİAD'ta yapıldı. Kitap tanıtım etkinliğine CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan,

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Başkanı Pir Hasan Klavuz, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

BAŞKAN ENGİN: MERSİN’İN HAFIZASI OLACAKTIR

MESİAD yaptığı açıklamada Mersin Dedikleri Bir Limandı Aslında kitabının her yönüyle Mersin’in hafızası olacağını belirterek şunları dile getirdi: “Biz bu kitabın Mersin’in hafızası olacağından ve bu kitabın Mersin’in ekonomisini, yatırımlarını, insanlarını, geçmişini ve tarihini gelecek nesillere aktaracağından eminiz. Abdullah Ayan, kentimizi ve her yönüyle kent geçmişimizi en iyi bilen değerli bir insandır. Daha önce yaptığımız sohbetlerde yazdığı makale ve yazıların kitaplaştırılması üzerine fikir yürüttük ve Mersin Dedikleri Bir Limandı Aslında kitabının yayın aşamasına başladık. Kitabın içeriğinde Mersin’e dair unutulmaya yüz tutmuş yüzlerce değerli bilgi yer almaktadır. Eminim ki yeni kuşaklar, Mersin’i tanıma noktasında bu kitaptan çok şey öğrenecektir. Böyle değerli ve güzel bir eseri ortaya koyduğu için Abdullah Ayan’a ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

“KİTAP KENTİMİZİ KİMLİĞİYLE İLGİLİ ÇOK GÜZEL BİLGİLER VERECEK”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ise kitabın Mersin’in kent kimliği ile ilgili önemli bilgiler vereceğini söyleyerek "Bu eser Mersin’in geçmişini ve geçmişten gelen avantajları ile bu avantajların gelecekte nasıl kullanılması gerektiği hakkında yön verecektir" dedi.

"MERSİN’İN GEÇMİŞİNİ VE YOL HARİTASINI BİLMEK VEYA TANIMAK AÇISINDAN DEĞERLİ BİR ESER”

Kitabın Mersin’in geçmişi ve yol haritası hakkında değerli bilgiler içereceğini aktaran Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise  “Sayın Abdullah Ayan Mersin’in dinamizmini oluşturmada birçok konuda gerçek bir vatandaş sorumluluğunda çabalıyor. Mersin’e dair fikir ve bilgilerini bir kitapta toplamasından ötürü kendisine teşekkür ediyorum. Bu son derece anlamlı. Mersin’in geçmişini ve yol haritasını bilmek veya tanımak açısından değerli bir eser olacağına inanıyorum. Yolu açık olsun. MESİAD Başkanı Sayın Hasan Engin’e bu anlamlı katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“BÖYLE BİR KONUDA KİTAP YAZABİLECEK EN UYGUN İNSAN ABDULLAH AYAN’DIR”

Abdullah Ayan’ın kitabını büyük bir zevk ve merakla okuyacaklarını ifade eden MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ise “Böyle bir konuda kitap yazabilecek en uygun insan Abdullah Ayan’dır, kendisi bize Mersin ile ilgili bilmediğimiz birçok şey öğretecektir. Abdullah Ayan’ın kitabını büyük bir zevk ve merakla okuyacağız. Hem geçmişe hem de geçmişe yönelik birçok fikir ve bilgi vereceğine inanıyorum. Abdullah Ayan’ı kutluyorum ve MESİAD’a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AYAN: MERSİN ASLINDA LİMAN VE LİMONDUR

Gazeteci-Yazar Abdullah Ayan ise "Limon’un Uzay Yolculuğu kitabımın ardından Mersin Dedikleri Bir Limandı Aslında kitabını yazdım, benim deyimimle Mersin aslında liman ve limondur. Dolayısıyla o çağrışımı yapan iki kitap oldu. İnsanların yapısında bir sorumluluk hissettikleri zaman o sorumluluğu sonuna kadar duyuyorlar. Ben de Mersin’e karşı bir sorumluluk hissediyorum ve bunun gereği olarak Mersin için daima bir şeyler yapmak istiyorum. Bu kitabı da Mersin’e armağan ediyorum” diye konuştu.

Söyleşinin moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. Yusuf Zeren, Mersin Dedikleri Bir Limandı Aslında kitabının Mersin için değerli bilgiler içerdiğini söyleyerek Ayan’ın bir sonraki kitabını sabırsızlıkla beklediklerini belirtti.

Söyleşi sonrası Abdullah Ayan, kitaplarını davetliler için imzaladı.

KİTAP HAKKINDA

Mersin’de liman, bankacılık ve telefonun gelişimi gibi konuların işlendiği kitapta; Mersin’in Seller İle İmtihanı, Mersin’i Bekleyen Tehditler ve Fırsatlar, Mersin’in Raylı Sistem Macerası gibi çarpıcı konular derinlemesine araştırılarak okuyucuya sunulmuş. 137 sayfadan oluşan kitapta Mersin’in yakın tarihini belgeleyen fotoğraflara da yer verilmiş. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
Mersin’de 74 kaçak göçmen yakalandı
 “15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”
“15 Kasım, çağdaş bir ulusun doğum günü”